wtorek, 26 kwietnia 2016

Najnowsze literackie pokusy

W drugim tomie swej jak dotąd najbardziej oszałamiającej trylogii Robin Hobb, światowej sławy pisarka fantasy, kontynuuje chwytającą za serce opowieść o Bastardzie Rycerskim Przezornym, jeszcze głębiej wciągając tego niechętnego przygodom człowieka w plątaninę wybawienia, ofiary i niewysłowionej zdrady. Książę Sumienny został uratowany z rąk Srokatych i życie na dworze wróciło do normy...

PREMIERA 27/04/2016 

 

Ciąg dalszy opowieści znanej ze "Stopu prawa" i "Cieni tożsamości", dziejącej się w fantastycznym odpowiedniku dziewiętnastowiecznej Ameryki.

"Żałobne Opaski" to mityczne metalmyśli należące do Ostatniego Imperatora, wedle opowieści obdarzające posiadacza wszystkimi mocami, jakie miał do dyspozycji władca sprzed stuleci. Mało kto wierzy w ich istnienie. Oto jednak badacz kandra powraca do Elendel z rysunkami, które przedstawiają Opaski, jak również zapiskami w nieznanym języku. Waxillium Ladrian wyrusza na południe, do miasta Nowy Seran, by zbadać tę sprawę. Po drodze napotyka wskazówki, dzięki którym zaczyna w końcu rozumieć prawdziwe cele wuja Edwarna i tajnej organizacji zwanej Kręgiem.

 PREMIERA 27/04/2016
 
„Ostateczny argument” autorstwa Joe’go Abercrombie jest ostatnim tomem trylogii "Pierwsze prawo".

Główny bohater Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze jedną walkę. Poprzysiągł sobie, że będą o niej kiedyś rozprawiać i zapisze się ona na kartach historii. Na Północy kraju szaleje wojna. 

Tylko jeden człowiek może powstrzymać Króla Północy – jego dawny przyjaciel i dawny wróg.

Przyszła pora, by Krwawy-Dziewięć wrócił do domu. Superior Glokta prowadzi zupełnie inną wojnę. Potajemną walkę, w której nikt nie może czuć się bezpieczny i nikomu nie można ufać. Niegdyś był mistrzem fechtunku, ale te dni odeszły w przeszłość. Na szczęście dla niego szantaż, groźby i tortury nie straciły nic ze swej skuteczności.

Jezal dan Luthar doszedł do wniosku, że ma dosyć ciągłej wojny i walki, więc porzuca wojaczkę na rzecz życia z kobietą, którą darzy głębokim uczuciem. Okaże się jednak, że miłość także potrafi sprawić ból, a chwała ma w zwyczaju dopadać człowieka wtedy, kiedy on najmniej się tego spodziewa...
Zarówno autor, jak i sama powieść to ścisła czołówka światowej literatury fantasy.

 PREMIERA 27/04/2016 

9 komentarzy:

 1. Same pyszności, ale nie czytałam pierwszych części. Może po nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten Sanderson to za mną chodzi - muszę przeczytać choć jedną z jego książek :D Akurat jedna jest już w domowej biblioteczce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejne interesujące nowości. A czasu tak mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, niezwykle mało. Zaczynam się martwić, że życia mi nie starczy :)

   Usuń
 4. Nie czytałam książek z tych serii, musiałabym zacząć od początku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę zapolować na tę trylogię od Abercrombiego ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 6. Zupełnie nie moje klimaty, ale niech wszystkie trzy książki trafią na Twoją półkę - życzę Ci tego ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie trzy są dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń