wtorek, 11 sierpnia 2015

Sierpniowe pokusy MAG-a

Kontynuacja "Z mgły zrodzonego". 

Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. Wtedy atakują ich trzy oddzielne armie. Jedynie starożytna legenda daje cień nadziei. Ale nawet jeśli Studnia Wstąpienia istnieje, nikt nie wie, gdzie jej szukać i jakimi mocami ona obdarza. Być może zabicie Ostatniego Imperatora nie było wcale najtrudniejsze i prawdziwym wyzwaniem okaże się przetrwanie po jego upadku.

Premiera 12 sierpnia 2015


Na Marsie, u stóp wulkanu Olympus Mons rozgorzała pod kontrolą bogów wojna trojańska. Wydarzenia obserwuje sam Zeus ze swą olimpijską rodziną oraz Thomas Hockenberry, pochodzący z dwudziestego pierwszego wieku profesor literatury klasycznej, któremu przypadnie również rola pionka w wewnętrznych spiskach podstępnych bogów i zawistnych bogiń. Tymczasem na Ziemi niewielka grupa ludzi poszukuje utraconej przeszłości i straszliwej prawdy o świecie. Z okolic Jowisza z kolei wyrusza ekspedycja czterech rozumnych maszyn, których zadaniem jest zbadać i ewentualnie zlikwidować źródło dziwnych kwantowych zakłóceń stanowiących potencjalne źródło katastrofy na kosmiczną skalę. Zakłócenia koncentrują się wokół wulkanicznego stożka, wznoszącego się na wiele kilometrów ponad terraformowaną powierzchnię Czerwonej Planety.

Premiera  28 sierpnia 2015
Królestwo Goreddu – świat, w którym ludzie i smoki żyją w niepewnej równowadze, a ci nieliczni, którzy są jednocześnie ludźmi i smokami, muszą ukrywać prawdę. Jedno z nich – w połowie ludzka dziewczyna, w połowie smoczyca, imieniem Serafina - niechętnie dało się wciągnąć w politykę swojego świata. Kiedy dochodzi do wybuchu wojny między smokami a ludźmi, Serafina musi wyruszyć w podróż, by odnaleźć innych podobnych sobie – ponieważ łączy ją niewyjaśniona więź z nimi wszystkimi, a razem będą zdolni walczyć przeciwko smokom w potężny, magiczny sposób.

Zbierając tę barwną gromadkę, Serafina musi uciekać przed ludźmi, którzy próbują ją zatrzymać. Jednak najbardziej przerażająca jest inna pół-smoczyca, która umie wkradać się w ludzkie umysły i je przejmować. Aż do tej pory Serafina chroniła swój umysł przed intruzami, co jednocześnie oznaczało ograniczenie jej możliwości. Nadszedł czas, by podjąć decyzję – trzymać się bezpiecznego starego życia czy przyjąć potężne nowe przeznaczenie?

 Premiera  23 sierpnia 2015
 

6 komentarzy:

 1. Sandersona mam na razie jedynie Drogę królów i planuję we wrześniu się za nią zabrać. A potem tom drugi o ile mi się spodoba i jeżeli zapragnę większej ilości książek autora to sięgnę po Z mgły zrodzonego oraz kontynuację ;) Autor ostatnio dość popularny wśród czytelników z tego, co zauważyłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie to żadna mnie nie kusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Łuska w cieniu" ciekawi mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dziś premiera nowej książki Sanderson'a:D Muszę się wybrać w weekend do księgarni na łowy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jejku książki zapowiadają się super. Ciekawi mnie "Łuska w cieniu".
  http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ciekawi "Z mgły zrodzony" i jak mi sie spodoba ta pozycja to z pewnością sięgne po kontynuację. Oprócz tego okładki tych wszystkich pozycji są nieziemskie :>
  'http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń