niedziela, 23 sierpnia 2015

Fantastyczne premiery Czwartej Strony

XXIII wiek. Ludzie skolonizowali Marsa, mało kto jednak nazywa go swoim domem. Terraformacja udała się tylko do pewnego stopnia, mieszkańców nękają choroby i problemy psychiczne, relacje społeczne zaczynają przypominać te z czasów średniowiecza, a dawne jednostki administracyjne zamieniły się we wrogo nastawione do siebie zony, szykujące się do wojny.

Sytuacja na Czerwonej Planecie komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pojawia się na niej dziwny roślinopodobny twór, zwany „dżunglą”. Czym jest? Co jego rozwój oznacza dla przyszłości planety i ludzkości? Dwójka głównych bohaterów – każde na własną rękę i z innych powodów – odkrywa, czym jest dżungla i co tak naprawdę kryje się za zapomnianym projektem naukowym, który nagle zostaje wznowiony.

PREMIERA 09.09.2015 


Polak – Alek Bielski, weteran z Afganistanu. Rosjanie – Misza Asieniewicz, moskiewski milicjant, i Ksenia Morozowa, (nie)zwykła dziewczyna. Losy tej trójki, początkowo wydawałoby się ze sobą niezwiązane, łączą się za sprawą intrygi tajemniczego świata, z którego istnienia zwykli ludzie nie zdają sobie sprawy. Ksenia, Misza i Alek stają się zabawkami w rękach bogów, od wieków planujących intrygę mającą na celu doprowadzenie do zmiany dominacji w istniejącym świecie. Czy Perunowi uda się zawładnąć światem bogów i ludzi? Po czyjej stronie jest Światowid? A może wszyscy spotkają się w Nawi, podziemnym królestwie Welesa?
Odrobina humoru, dużo mocnej i wartkiej akcji, nietuzinkowi bohaterowie, realia społeczne, obraz Rosji i pierwsza tak rozbudowana wizja słowiańskiej fantasy umiejscowiona w XXI wieku.

Gdy bogowie obmyślą plan, nie masz wyjścia i musisz tańczyć tak, jak ci zagrają… a może jednak nie?


PREMIERA  26.08.2015


12 komentarzy:

 1. Myślę,że zainteresowałam się i to bardzo;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety mnie nie zainteresowały te premiery. Fantastykę lubię, gdy chodzi o elfy, wiedźmy... to trochę za dużo, jak dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od czasu do czasu lubię sięgać po tego typu pozycje, więc może kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie dżungle mogłabym przeczytać, opis wydaje się być zachęcający.
  pokolenie-zaczytanych

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam już te tytuły w zapowiedziach Czwartej Strony, ale mówiąc szczerze, raczej nie są to moje klimaty, więc póki co nie będę polować na nie w księgarni...

  Pozdrawiam,

  Natalia z http://faaantasyworld.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic nie znalazłam dla siebie, ale i tak pozycje brzmią interesująco dla fanów gatunku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może się skusze, ale czuje, że nie są dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza zapowiedź to jak najbardziej mój target, uwielbiam dobre sci-fic, drugą natomiast jestem bardzo zaintrygowana. Słowiańskiej fantasy jeszcze nie czytałam, więc to coś nowego i opis jest bardzo interesujący!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Sporadycznie sięgam po fantastykę i tym razem także nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Droga do Nawi" mi się marzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi ciekawie, skusiłabym się na jedną i na drugą pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Obydwa tytuły są ciekawe, ale poczekam na ich pierwsze recenzje.

  OdpowiedzUsuń