niedziela, 9 sierpnia 2015

Pokusy wydawnictwa Feeria

Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa.

Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą, Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych – zanim ta jej nie zniszczy.

 Premiera: 12 sierpnia 2015
W Wodospadach Cienia Kylie odkryła świat o wiele dziwniejszy, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej najlepszymi przyjaciółkami będą wampirzyca i czarownica? Czy myślała, że będzie uciekać przed wrogiem i mierzyć się z własnym dziedzictwem i mocą? Czy kiedykolwiek śniła o dokonywaniu wyboru między wilkołakiem, który złamał jej serce, ale za wszelką cenę chce ją odzyskać, a półelfem, który był przy niej, ale wycofał się, zanim los dał im szansę? 


Kylie musiała opuścić Wodospady Cienia ze swoją rodziną. Gdy jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.

 Premiera: 19 sierpnia 2015

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college’u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i niewarta miłości. Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic. Między nimi jest mnóstwo ciemności…i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać…

Ostatni, najmroczniejszy tom trylogii Zatraceni. Tom, w którym wiele dziewczyn po trudnych przeżyciach odnajdzie siebie.

  Premiera: 9 wrzesień 2015

 Dwubarwna biografia wielkiej dwubarwnej postaci polskiej piłki – opis drogi do historycznych osiągnięć sportowych, a z drugiej strony niespełnionych marzeń o uzdrowieniu środowiska
piłkarskich działaczy.

W latach 1974–1982, w złotym okresie polskiej piłki nożnej, Grzegorz Lato był filarem reprezentacji.

Wówczas kochali go u nas wszyscy: od zapalonego kibica po gospodynię domową, od nastolatka po emeryta, od robotnika po profesora. Po kilku dekadach został prezesem PZPN w momencie, gdy afera korupcyjna zżerała resztki godności polskiej piłki. Kibice oczekiwali od niego bezwzględnych decyzji. Niestety... dzisiaj w badaniach opinii publicznej wyróżnia się ogromnym „elektoratem” negatywny

   Premiera: 9 wrzesień 2015 

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie
wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień.

Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. 

A później Program

Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle

    Premiera: 23 wrzesień 2015  

10 komentarzy:

 1. Ja czekam z niecierpliwością na 'Wstyd''

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na "Źródło" czytałam 1 część i chcę kontynuację. Ma wyjść "Wstyd" nie wiedziałam :o fajnie :D
  Pozdrawiam ♥
  http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic niestety mnie z tej listy nie interesuje. Jedynie co to chciałam siegnąc po pierwszą część "Źródła" :)

  http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "Plagę samobójców", zapowiada się naprawdę ciekawie :)

  Weronika z lubieduzoczytac.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Plaga samobójców" jest na pierwszym miejscu z tych zapowiedzi, gdyż mam ją na oku od ponad roku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o to wydawnictwo, to nic mnie nie zaciekawiło tym razem...

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej z tych pozycji kusi mnie powieść Suzanne Young, ale ten "romans w tle" lekko mnie przeraża ;)

  Mój urlop się skończył. Przepraszam, że mnie tak dawno nie było u Ciebie. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym sięgnąć po "Źródło", ale najpierw muszę nabyć pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O kurczę, we wrześniu ukaże się "Wstyd", a ja nie czytałam jeszcze "Utratę" i "Toxic". Muszę w takim wypadku przyjąć tempo ekspresowe, aby się uwinąć przed premierą ;)

  http://czytelnicze-turbulencje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. "Wybrana..." obowiązkowo.

  OdpowiedzUsuń