wtorek, 15 lipca 2014

“Ogrody słońca” od 18 lipca

Kontynuacja “Cichej wojny”
 
Skończyła się cicha wojna. Miasta-państwa na księżycach Jowisza i Saturna przeszły pod władzę Rządu Trzech Mocarstw – Wielkiej Brazylii, Unii Europejskiej i Wspólnoty Pacyficznej. Legły w gruzach osiągnięcia stuletniego oświecenia, racjonalnej utopii i badania nowych dróg rozwoju człowieka. Ziemianie zapędzili Zewnętrznych do obozów pracy i zmusili do współpracy przy rabunkowej eksploatacji zasobów ich wiedzy naukowej i technicznej, zaczęli szabrować miasta, osiedla i statki, planując także ostateczne rozwiązanie "kwestii Zewnętrznych".
Zwycięstwo Ziemian ma jednak kruche podstawy, które mogą zburzyć z pozoru drobne zmiany w wewnętrznej polityce. Guru genetyczna Sri Hong-Owen, poszukując i starając się poznać osobliwe ogrody porzucone przez Avernus, największą i genialną uczoną Zewnętrznych, wplątuje się w intrygi i kontrintrygi rodu, który ją zatrudnia. Dyplomata Loc Ifrahim szybko stwierdza, że dorobić się na zwycięstwie nie jest tak łatwo, jak myślał. A w Wielkiej Brazylii nasiona demokratycznej tradycji Zewnętrznych znajdują podatny grunt wśród ludności, pragnącej uciec spod jarzma tyranii wielkich rodów.

Dobiegł końca konflikt, którego celem było poskromienie ekspansjonistycznych, postludzkich dążeń Zewnętrznych, mimo to przyszłość jest niepewna jak nigdy. Jasne jest tylko jedno: konsekwencji wojny nie uniknie nikt. A zwłaszcza zwycięzcy.
Autor:  Paul J. McAuley
Tytuł oryginału: Gardens of the Sun
Seria:
ISBN: 978-83-7480-438-7
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Oprawa: miękka
Format: książka
Ilość stron: 480
Rok wydania:  lipiec 2014
Cena detaliczna: 39,00

3 komentarze:

 1. Czytuję literaturę fantastyczną, ale nie aż w takim wymiarze, dlatego dla mnie ta pozycja na pewno nie jest, ale fanom może się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, tym razem to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie :) Jak tylko znajdę w bibliotece to przeczytam :)
  Pozdrawiam,
  Oli

  OdpowiedzUsuń