środa, 9 października 2013

Ocean na końcu drogi


           Ocean na końcu drogi -  nowa powieść dla dorosłych Neila Gaimana       
 
      Od 9 października. Również jako ebook.


"Ocean na końcu drogi" to książka o pamięci, magii i przetrwaniu, o potędze opowieści i mroku skrytym w każdym z nas, dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana. 

 "Ocean na końcu drogi" to baśń, nadająca nowe ramy współczesnej fantasy: poruszająca, przerażająca i poetycka - czysta jak sen, delikatna jak skrzydełko motyla, niebezpieczna jak klinga w ciemności - owoc geniuszu narracyjnego Gaimana.


 Dla naszego narratora wszystko zaczęło się czterdzieści lat temu, kiedy lokator, wynajmujący pokój u jego rodziców, ukradł im samochód i popełnił w nim samobójstwo, budząc tym czynem pradawne moce, które lepiej byłoby zostawić w spokoju. Pojawiają się mroczne stwory spoza naszego świata i nasz narrator potrzebuje wszystkich sił i sprytu, by nie stracić życia w obliczu pierwotnej grozy, zarówno tej przyczajonej w rodzinnym domu, jak i  sił, które gromadzą się, by ją zniszczyć.

 Pomocy może szukać wyłącznie u trzech kobiet z farmy na końcu drogi. Najmłodsza z nich twierdzi, że jej staw to ocean. Najstarsza pamięta Wielki Wybuch.


Neil Gaiman, światowej sławy pisarz, scenarzysta, reżyser, autor tekstów piosenek, scenarzysta komiksowy. Uznany przez krytyków i kochany przez czytelników jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych nagród. Jego powieści „Koralina”, „Gwiezdny pył” i „Amerykańscy bogowie” zostały sfilmowane. „Amerykańscy bogowie” to serial wyprodukowany przez HBO, którego emisja 6 sezonów zapowiadana jest na jesień 2013.

 Innymi powieściami, do których prawa filmowe zostały zakupione, to „Death – High cost of living” oraz „Księga cmentarna”.
 
Autor:  Neil Gaiman

Tytuł:   Ocean na końcu drogi
Tytuł oryginalny: Ocean at the End of the Lane
Tłumaczenie:  Paulina Braitner
ISBN978-83-7480-386-1
Oprawa: twarda
Liczba stron 216
Format 125X195

Cena:     35,00 z VAT





6 komentarzy:

 1. Także czaję się na, to dzieło :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazwyczaj nie przepadam ze tego typu książkami, ale tym razem fabuła brzmi zachęcająco, więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niekoniecznie mnie pociąga, choć może powinno :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę się doczekać, kiedy wpadnie w moje ręce! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odwiedziłem ostatnio księgarnię i ta książka od razu wpadła mi w oko! Co prawda Gaimana czytałem tylko "Nigdziebądź", ale jestem pewien, że ta powieść mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń