środa, 9 października 2013

AMERYKANSCY BOGOWIE PRZEDSPRZEDAŻ W EMPIKACH OD 9 PAŹDZIERNIKA

Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia. W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

 Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach, a wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesdaya, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój.

Tytuł: Amerykańscy bogowie wyd. 6
Autor: Neil Gaiman
ISBN: 978-83-7480-387-8
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Format: 150x225
Liczba stron: 464
Rok wydania:9 października 2013
 

3 komentarze:

 1. Bardzo długo czekałem, na to nowe wydanie, aż w końcu - jest! Nie omieszkam go zakupić, oczywiście gdy tylko wzbogacę się o odpowiednie środki.. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się ciekawa, ale zdecydowanie bardziej czekam na nowe wydanie "diabelskich maszyn" z od Maga;).
  Uściski i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa twórczości Neil Gaiman, a do tego sama już ksiązka zapowiada sie ciekawie )

  OdpowiedzUsuń