środa, 23 października 2013

Kłamstwa Locke'a Lamory, Scott Lynch


Bestseller New York Timesa i Publisher’s Weekly 

Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą. Drobny i słabo władający rapierem Locke Lamora rzeczywiście jest (ku swemu utrapieniu) Cierniem Camorry. Z pewnością nie cieszy się z plotek towarzyszących jego wyczynom a specjalizuje się w najbardziej złożonych oszustwach. Istotnie, okrada bogatych (kogóż innego warto okradać?), ale biedni nie oglądają ani grosza z jego zdobyczy. Wszystko, co zdobędzie, przeznacza na użytek swój i swojego nielicznego gangu złodziei: Niecnych Dżentelmenów. Wielobarwny i kapryśny światek przestępczy wiekowej Camorry jest ich jedynym domem. Niestety, w ostatnich czasach nad miastem zawisło widmo tajemnicy, która grozi wybuchem wojny gangów i rozdarciem półświatka na strzępy. Locke’a i jego przyjaciół, wplątanych w śmiertelną rozgrywkę, czeka niezwykle trudna próba pomysłowości i lojalności. Jeśli chcą żyć, muszą z niej wyjść zwycięsko… 
 
    Znakomicie się czyta i dostarcza rzetelnej zabawy. Postać Locke’a Lamory – bezczelnego i zawadiackiego jak Errol Flynn w swoim najlepszym okresie – dodatkowo ożywia pełną zwrotów akcji i niespodzianek fabułę. Trudno oderwać się od lektury.
                                                                                                                                    - HAL DUNCAN 


Scott Lynch to prawdziwy magik, okrutnie zabawny kuglarz i mistrz żonglerki słownej, który trzyma niejeden sztylet w rękawie i niejeden toporek za plecami.
 
Data wydania: 23 października 2013
Tytuł:  Kłamstwa Locke'a Lamory wyd. 2

Autor:  Scott Lynch

Seria:  Niecni dżentelmeni

ISBN:  978-83-7480-394-6

Tłumaczenie:  Małgorzata Strzelec i Wojciech Szypuła

Oprawa:  miękka

Format:  135x202

Liczba stron:  556

Rok wydania:  23 października 2013

Cena detaliczna:  39,00 zł

3 komentarze:

  1. Bestseller New York Timesa - na co drugiej książce tak jest napisane, dla mnie to już żaden wyznacznik jakości :D Fabuła zapowiada mimo wszystko niezłą przygodówkę ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też nie uważam, że Bestseller New York Timesa jest wyznacznikiem jakości

      Usuń