sobota, 12 października 2013

Myto ogarów. Ósma Księga Malazańskiej Księgi Poległych

Powiadają, że Kaptur, Pan Śmierci, zgromadził zastęp bogów w miejscu znajdującym się poza zasięgiem śmiertelników. Powiadają, że czeka on na końcu każdego planu i spisku, wszystkich zakrojonych na wielką skalę ambicji. Tym razem jednak sprawy mają się inaczej. Tym razem Kaptur jest na początku…Darudżystan poci się w letnim upale. Miasto jest pełne złowrogich omenów, niepokojących pogłosek i podstępnych szeptów. Przybyli obcy, morderca wziął się do roboty, możliwe też, że budzi się pradawna tyrania. Na byłych Podpalaczy Mostów z Baru K’rula zwrócili swe śmiercionośne spojrzenia miejscy skrytobójcy. Niski, korpulentny człowieczek w czerwonej kamizelce jest przerażony swą wciąż rosnącą tuszą, wie jednak, że to najmniejsze z jego zmartwień. Gdzieś w dali słychać bowiem ujadanie ogarów.
W dalekim Czarnym Koralu z pozoru obojętne rządy sprawują Tiste Andii. Pod potężnym kurhanem usypanym pod miastem gromadzą się tysiące wyznawców kultu Odkupiciela. Ongiś był on śmiertelnikiem, a jego honor i szlachetność czynią go bezbronnym wobec wypaczonych ambicji wyznawców.Tak więc, Kaptur stoi na początku spisku, który wstrząśnie całym kosmosem, na jego końcu zaś czeka ktoś inny. Nadszedł czas, by Anomander Rake, Syn Ciemności, naprawił straszliwy, starożytny błąd.


Z tym kolejnym rozdziałem wspaniała opowieść Stevena Eriksona zbliża się do ostatniego etapu.


Data wydania: 11 października 2013

3 komentarze:

 1. O autorze słyszałam, ale niestety nie miałam okazji zapoznać się z nawet jedną pozycją, muszę poszukać w bibliotece. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. To są obłędnie grube tomiszcza, a tu już ósmy tom wychodzi. Nie wiem czy starczy mi życia, żeby to kiedyś przeczytać :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś widziałam na półce w księgarni i przyznaję objętość robi wrażenie. Myślę, że zdolności autora sprawią, że przez te 'cegiełki" podróże mijają w mgnieniu oka :)

   Usuń