wtorek, 29 października 2013

Nowa powieść autora Atlasu Chmur Już 6 listopada w Polsce

 • Książka Roku wg New York Times
 • Nagroda 2011 Commonwealth Writers' Prize; 
 • Nominacja Man Booker Prize for Fiction 2010;
 • Best Books of the Year wg Magazynu Time.

Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie. Mimo to nadal istnieje wąskie okno do wnętrza tego kraju-twierdzy: sztuczna, ogrodzona murem wyspa, połączona z portem na stałym lądzie i obsadzona jedynie garstką kupców z Europy. Jednak zamknięta Brama Lądowa nie może zapobiec spotkaniom umysłów  ani serc.

Tym narodem była Japonia, portem - Nagasaki, a wyspą - Dejima, dokąd zabiera nas panoramiczna powieść Davida Mitchella. Dla holenderskiego urzędnika Jacoba de Zoeta rok 1799 to początek mrocznej opowieści o obłudzie, miłości, winie, wierze i morderstwie €“ podczas gdy ani on, ani jego poróżnieni krajanie nie wiedzą nawet, że na świecie zmienia się układ sił…

Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta to imponujące dzieło, mistrzowski popis wirtuozerii i efekt gruntownych badań i nieposkromionej wyobraźni tego wybitnego pisarza.

Powieść historyczna osadzona w XVIII wiecznej Japonii.

Data Wydania: 6 LISTOPADA 2013
Autor: David Mitchell
Tytuł: Tysiąc Jesieni Jacoba de Zoeta
Tłumaczenie: Justyna Gardzińska
ISBN: 978-83-7480-399-1
l. stron:768
format:135x202
Oprawa: miękka
Cena: 45


8 komentarzy:

 1. wydaję się fajna. Trzeba poczekać do listopada i samemu się przekonac :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie, chętnie do niej zajrzę

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawie 800 stron, objętość robi wrażenie. A opis fabuły bardzo ciekawy, szykuje się epicka opowieść :D Książka Roku, interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Japonia jakoś nigdy mnie nie inspirowała, ale czemu nie. Jeśli będę miała okazję to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie wręcz przeciwnie. Japonia zawsze była dla mnie inspirująca więc nie odmówię sobie przyjemności przeczytania tej książki.

   Usuń
 5. Chociaż nie lubię powieści historycznych to wydaje mi się, że ta może być fajna. Czekam na recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poczekam na recenzję tej książki, nim sama po nia sięgnę. "Atlasu chmur" nie udało mi się jeszcze przeczytać - jest on strasznie wymagający, a ja nie mam tyle cierpliwości dla książki. Jednak wkrótce muszę dać mu szansę, gdyż film uwielbiam. Fabuła jest świetna, szkoda że tak ciężko mi ogarnąć styl pisarza... Dlatego nie wiem, czy jego nowa powieść będzie dla mnie :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń