sobota, 21 września 2013

Rozkoszne eksperymenty

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Indigo Bloome było bardzo udane. Autorka zabrała mnie w fascynującą podróż do zmysłowego świata nasyconego namiętnością i erotyzmem. Byłam ciekawa jak potoczą się losy Alexy, która przez swoją lekkomyślność naraziła się na duże niebezpieczeństwo.
  
Akcja „Przeznaczonej, by czuć” rozpoczyna się w momencie, kiedy Alexa wyrusza na spotkanie z Jeremym. Towarzyszymy jej podczas podróży i ponownie jesteśmy świadkami porwania. Kobieta szybko orientuje się, że popełniła błąd, ale porywacze nie pozostawiają jej szans na ucieczkę. Zdana na łaskę oprawców nie wie dokąd i w jakim celu została uprowadzona. Odpowiedzi przychodzą szybko i stawiają kobietę w sytuacji bez wyjścia. Kolejny raz musi podjąć ryzyko, ale czy zaufanie komuś, kto od początku gra nieczysto jest rozsądnym posunięciem?


Kolejny raz autorka zabiera czytelnika w świat eksperymentów naukowych i doświadczeń, których wyniki mają doprowadzić do stworzenia przełomowych leków. W „Przeznaczonej do gry” Jeremy pracował nad lekiem na depresję, natomiast w kolejnym tomie pojawia się odmiana Viagry dla kobiet. Wiele firm farmaceutycznych pracuje nad nowymi środkami farmakologicznymi, ale tylko niektóre z nich odkrywają źródło danych w sferze doznaniach seksualnych. Eksperyment, który przeprowadził Jeremy i jego obiekt badawczy okazują się skarbnicą informacji, na który konkurencja zaczyna ostrzyć pazurki. Zaskakujące wyniki badań otwierają nowy szlak możliwości, a jak wiadomo, kto pierwszy, ten zgarnia największą nagrodę.

Tym razem wydarzenia śledzimy z perspektywy Jeremiego i Alexy. Kochankowie zostali rozdzieleni. Mężczyzna porusza za wszystkie możliwe sznurki, żeby uratować przyjaciółkę, a przy okazji musi zmierzyć się z targającymi nim uczuciami i emocjami. Uświadamia sobie kim tak naprawdę jest dla niego ta kobieta i podejmuje ważne decyzje na przyszłość, która w aktualnej sytuacji wydaje się bardzo niepewna. Natomiast Alexa odkrywa siebie na nowo, ale czy „wycieczka” w najciemniejsze zakamarki własnej osobowości skłoni kobietę do wyciągnięcia odpowiednich wniosków?

Powieść nasycona jest namiętnością i erotyzmem, nie brakuje śmiałych i ostrych scen. Bohaterowie często powracają do przeszłości odkrywając sekrety i zawiłości wzajemnej relacji. Zauważyłam większe skupienie autorki na emocjach i odczuciach bohaterów. W pierwszym tomie Alexa otwiera się przed czytelnikiem całkowicie, natomiast kochanka poznajemy tylko jej oczami. W tej części Jeremy pozwala czytelnikowi zbliżyć się do siebie odkrywając przed nim swoje uczucia, rozterki i wrażenia. Dla mnie stał się jeszcze bardziej wiarygodny, a sama Alexa nieznacznie zyskała w moich oczach.

Autorka zadbała, aby czytelnik podczas lektury nie znudził się, zapewniając mu dużą dawkę wrażeń: od porwań, pościgów przez spotkanie z naukowcami gotowymi na wszystko, po chwile uniesień i cielesnej rozkoszy. Zabrakło mi trochę napięcia erotycznego i seksu wiszącego w powietrzu, który dominował w pierwszym tomie serii. Momentami miałam wrażenie, że pisarka bardziej zaangażowała się w tworzenie wątku sensacyjnego, niż skupiła się na sferze erotycznej. Mimo, że nie brakowało pikantnych scen, nie czułam już klimatu, który towarzyszył mi poprzednio. Przygoda z książką dostarczyła mi ciekawych wrażeń, ale muszę przyznać, że nie dorównała poprzedniczce. Sięgnę po kolejny tom, gdyż zakończenie zaostrzyło mój apetyt, jednak nie będzie to już ten rodzaj niecierpliwości, który budzi chęć wysłania zapytania do Wydawnictwa – kiedy premiera i dlaczego tak późno? Mam nadzieję, że autorce nie zabraknie pomysłów na skomplikowanie losów bohaterów i uda się jej powrócić do poziomu z pierwszej części.

Książkę polecam kobietom mającym ochotę na lekką lekturę, która umili im wieczór i pozwoli przeżyć ciekawą przygodę, gdzie nauka „wkracza” do alkowy, a seks i erotyczne doznania stają się przedmiotem badań i wnikliwych analiz. Szczególnie zachęcam osoby lubiące w powieściach erotycznych domieszkę sensacji i niebezpieczeństwa. Dziewczyny, na których pierwsza część zrobiła pozytywne wrażenie nie powinny być rozczarowane, ponieważ będą miały możliwość poznania bohaterów z innej strony i odkryją nowe sekrety burzliwego związku Alexa-Jeremy.

Cytat "Mój umysł zapada się w nicość, podczas gdy jestem we władaniu doznań zmysłowych. Zaczynam się trząść, gdy ciało wije się z przyjemności. Rzecz w tym, że uwielbiam to uczucie, ale nie mogę mu się oddać teraz. Nie tutaj!Opanuj się słaba kobieto.Pozbieraj się i to w tej chwili!"

Ze strony wydawnictwa: 

Kochanek psycholog Alexandry Blake, Jeremy Quinn, przebudził ją seksualnie. W świecie bohaterki zapanowała jednak niepewność, gdy porwano ją w Londynie.
Jeremy rzuca się w rozpaczliwy pościg za miłością swojego życia, zaś Alexandra zostaje uwikłana w niebezpieczną grę, która rozgrywa się w cieniu. Porywacze chcą ją wykorzystać dla poznania najgłębszych zagadek kobiecej seksualności, a Alexandra nie może im uciec… Tylko czy tego chce?
Do czego Alexandra się ucieknie, by zaspokoić swoją ciekawość i pragnienia? Czy gra posuwa się zbyt daleko, czy też nadal warto w nią grać?


To proste. 48 godzin. Nic nie widzisz. O nic nie pytasz. Zaufaj, a będziesz błagać o więcej...

Czasem wydarzenia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Pierwsza rozkosz, pierwsze doznania, pierwszy kochanek z czasów studenckich.
Alexandra Blake wyrusza w służbową podróż do Sydney. Ten powrót oznacza oszałamiające spotkanie z mężczyzną, o którym mimo upływu lat nigdy nie zapomniała.
Po zrealizowaniu zawodowych zobowiązań Alexandra w końcu spotyka Jeremy’ego.  Szanowany lekarz i niebezpieczny ekskochanek to jedyny człowiek, w którego obecności pozwoliła sobie na całkowitą utratę kontroli. Po kilku kieliszkach szampana w luksusowym apartamencie mężczyzna składa doktor Blake śmiałą i zaskakującą propozycję – jeśli zostanie u niego na następne 48 godzin i zaakceptuje dwa nadzwyczajne warunki, całkowicie mu się poddając, przeżyje najbardziej zmysłowe i ekstremalne doświadczenie w swoim życiu...

Czerwona Seria jest pierwszą erotyczną serią na rynku stworzoną z myślą o nowoczesnych kobietach, podążającą śladem ich intymnych pragnień, czerpiącą z ich najskrytszych fantazji.
Odważne obyczajowo powieści poruszają tematy zniewolenia i ponownego wyzwolenia; oddania kontroli i poznawania własnych granic. Prezentowane tytuły, pisane przez kobiety i z myślą o kobietach, eksplorują obszary dotąd uważane za nieprzyzwoite. Powieści te nie raz zaskoczą różnorodnością doznań i przeżyć, będą rozbudzać, podniecać i podsycać pragnienie.

Zapraszamy na profil serii na Facebooku: www.facebook/CzerwonaSeria

Tytuł: Przeznaczona by czuć
Autor: Susan Indigo Bloome
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 328
Data wydania: 2013-08-28
Czerwina Seria na Facebooku Czerwona Seria

Przeznaczona do gry
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

22 komentarze:

 1. Pierwszą część czytałam i nawet mi się podobała, dlatego chętnie rozejrzę się za jej kontynuacją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie mogę się przekonać do literatury erotycznej. Może powinnam sięgnąć po jakaś książkę z tego gatunku, na przykład pierwszą powieść Bloome, ale na razie średnią mam na to ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa, lekka książka. Spędziłam z nią przyjemnie wieczór:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na tę książkę może się kiedyś skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówiąc mam dosyć tego typu książek, chociaż wiele ich nie przeczytałam, to jednak okazały się bardzo tandetne, albo zbyt wulgarne, na pewno nie zakupię, bo nie kolekcjonuję literatury tego typu, ale może jak będzie w bibliotece, to dam szansę tej serii. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam pierwszej części, więc o drugiej tym bardziej trudno mi się wypowiadać...

  OdpowiedzUsuń
 7. Niedługo będę mogła zapoznać się z tą książką i w sumie po pierwszym tomie jestem jej bardzo ciekawa, mimo że Alex denerwuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, Alexa nie robi najlepszego wrażenia na czytelniku...

   Usuń
 8. Kupować specjalnie to raczej nie będę, ale jeżeli kiedyś przy okazji ktoś zechce mi pożyczyć lub natknę się w bibliotece to podejrzewam,że przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak dla mnie za dużo trochę było wątków sensacyjnych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, wątel sensacyjny zamiast być dodatkiem "grał" pierwsze szkrzypce

   Usuń
 10. Ja czytałam do tej pory tego typu książki i na razie nie zamierzam. Zauważyłam natomiast, że mają one bardzo podobne do siebie okładki, podoba mi się ich prostota ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe seria. Podoba mi się fabułą tej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 12. Może kiedyś :)
  Na razie na jakiś czas odpuściłam sobie tego typu literaturę.
  Choć muszę przyznać, że okładki są fantastyczne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pomyślę nad przeczytaniem tej książki, ale nie będę jakoś szczególnie jej szukać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. jak znajdę w bibliotece, to na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Okładka łudząco przypomina sławetny erotyk Greya...
  Nie, dziękuję ;/

  OdpowiedzUsuń
 16. Może kiedyś... Jeśli w końcu przekonam się do literatury erotycznej :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mojej Pani bardzo podobał się pierwszy tom, ja z daleka omijam ten rodzaj literatury

  OdpowiedzUsuń
 18. ano.. może i się na nią skuszę :D

  OdpowiedzUsuń