poniedziałek, 16 września 2013

Jesienne zapowiedzi

Po rozprawieniu się z Łowcą na moście Golden Gate Chloe trafia do bezpiecznej kryjówki - posiadłości zamieszkałej przez potomków Mai, starożytnej rasy kocich wojowników. Jednak czy rzeczywiście jest tu bezpieczna? Wybucha wojna między członkami Stada i Bractwa Dziesiątego Ostrza w której Chloe ginie po raz drugi, ale nie ostatni…

Pierwszy tom był wprowadzeniem do trylogii. W tej części akcja zdecydowanie przyspiesza, a tajemnica goni tajemnicę. Nadal nie wiadomo kto jest wrogiem, a kto przyjacielem.  „Uprowadzona” to świetna rozrywka i akcja która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

PREMIERA 18.09.2013

Dolny Śląsk, poniemiecka przeszłość, spalona słońcem ziemia, intensywna, mieniąca się kolorami jesień i małe miasteczko u stóp gór. Tam przyjeżdża on, mężczyzna, który wciąż ucieka. Kiedyś wydarzyło się coś, przez co już nigdy nie będzie mógł normalnie żyć,nie zazna spokoju. Ale spotyka ją, śliczną nauczycielkę, której brakuje wiary w siebie i którą dusi małomiasteczkowy konwenans. Ich spotkanie jest jak cud, jesień wybucha, słońce pali, rodzi się miłość. Ale los zadrwi znowu, z obojga.

PREMIERA 25.09.2013Jest to książka bardzo osobista, daleko jej do chłodnej relacji dziennikarskiej. Jolie często posługuje się retrospekcjami, opisując swoją drogę do działalności humanitarnej. Na początku podkreśla: „Nie jestem pisarzem. To po prostu moje dzienniki, migawki obrazów ze świata, który dopiero zaczynam rozumieć, świata, którego nigdy nie będę w stanie opisać słowami”. Ale właśnie w tej z pozoru surowej narracji tkwi siła książki, traktującej o rzeczach przejmujących, o tragediach pojedynczych ludzi i całych społeczności, których jedyną winą jest przynależność do danej rasy lub wyznawanie określonej religii. Jolie opisuje po prostu to, co widzi, a także uczucia, jakie rodzą się w niej podczas trwania tej misji. To książka pełna empatii i zwykłej ludzkiej niezgody na zło.
Notatki z podróży rozpoczynają się wraz z wyprawą do Sierra Leone i Tanzanii, gdzie autorka po raz pierwszy osobiście zetknęła się z dolą uchodźców. Kolejne wyprawy wiodły do Kambodży, afgańskich obozów w Pakistanie i Ekwadoru.
PREMIERA  24.10.2013 Młode małżeństwo, które jest ze sobą od wielu lat, decyduje się na dziecko. Wszystko wydaje się proste, ale… mimo miesięcy starań Weronika nie może zostać mamą. Ból, rozczarowanie, samotność. I wtedy w życiu bohaterki pojawia się ktoś trzeci. Przyjaciel. Czy wystarczy jeden krok, by spełniło się marzenie Weroniki? A może przyjaźń z innym mężczyzną otworzy jej oczy na własne małżeństwo?

Tworzenie wzajemnych relacji to jak budowanie zamku z piasku. Nieustannie trzeba o niego dbać, by nie runął… I by nikt nie wszedł w niego butami… Nie można na chwilę spuścić go z oczu. Związek pomiędzy dwojgiem ludzi również bywa kruchy. Tak jak zamek z piasku. Gdy odwrócisz głowę, może zalać go morska fala. Wtedy pozostanie tylko słona morska woda – albo słone łzy.

PREMIERA 23.10.2013


Na którą czekacie najbardziej?

Zapraszam na profil Wydawnictwa FILIA, na który już juro będzie można zdobyć książkę "ŁATWOPALNI" Agnieszki Lingas - Łoniewskiej.
23 komentarze:

 1. Trudno powiedzieć, na którą czekam najbardziej. Ponieważ nie przepadam za fantasy, to najmniej chyba "Uprowadzona" byłaby w moim guście. A pozostałe 3 tytuły ogromnie mnie kuszą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na nowego Stephena Kinga "Doktor Sen", premiera już 24 września :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja czekam na premierę nowej książki Stephena Kinga "Doktor Sen", już 24 września :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie cztery bardzo intrygujące :>

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie zaciekawili "Łatwopalni" ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie "Łatwopalni" , choć i "Zamku na piasku" jestem ciekawa. Może jakiś konkursik ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro będzie a profilu Wydawnictwa FILIA,

   http://www.facebook.com/WydawnictwoFILIA

   Usuń
 7. Ja chętnie przeczytałabym "Zamek z piasku".

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie są bardzo interesujące:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Zamek z piasku", zaś osobiście polecam "Łatwopalni", bo to fenomenalna powieść.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z chęcią przeczytałabym "Łatwopalnych".

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej jestem ciekawa 'Dzięwiecu żyć...'

  OdpowiedzUsuń
 12. Te "Notatki z podróży" mnie intrygują :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Zamek z piasku" mnie zainteresował. Nie wiem jak podchodzić do drugiej części Chloe King, bo ponoć pierwsza część została porażką roku...

  OdpowiedzUsuń
 14. Interesuje mnie Angelina Jolie, a zwłaszcza to co ma do powiedzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety książki nie w moim typie :(

  OdpowiedzUsuń