czwartek, 12 września 2013

Samozwaniec 13.09.2013

SAMOZWANIEC Jacka Komudy 

PREMIERA 13.09.2013


Zdobyliśmy Moskwę!
Wydany w 2009 r., tom pierwszy powieści Samozwaniec, rozpoczyna duży cykl powieściowy Orły na Kremlu, którego akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.

Samozwaniec, to opowieść o największej awanturniczej wyprawie Polaków, porównywalnej z podbojami hiszpańskich konkwistadorów. Czterotomowa powieść nie jest politycznie poprawnym dziełem, w którym bijemy się w piersi za grzechy przodków, ani pobożną, antymoskiewską agitką. Powieść ukazuje zarówno wstrząsające okrucieństwo wojen polsko-moskiewskich, jak i posępną wielkość owych niespokojnych, ale jakże barwnych czasów, gdzie szabla i fantazja znaczyły więcej niż słowa na papierze.

Główną postacią powieści jest polski szlachcic Jacek Dydyński. Poznajemy go jak spieszy do umierającego ojca by wydrzeć dla siebie jak największą część spadku i przypadkiem ratuje życie Dymitrowi Iwanowiczowi.

Jacek Komuda w swoich książkach stosuje prostą i chyba genialną zasadę – historia jest sama w sobie barwna, co powoduje, że jest doskonałą podstawą do pisania książek. Autor udowadnia, że w realiach historycznych można umiejscowić naprawdę porywającą fabułę, którą czyta się jak najlepszy kryminał. I taka historia Polski jest znacznie ciekawsza od tej, którą znamy z podręczników szkolnych.

13 września bieżącego roku światło dzienne ujrzy ostatni 4 tom Samozwańca.


Aktorzy z filmu Ogniem i mieczem – Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i Wiktor Zborowski zaprezentują fragmenty powieści opisującej wyprawę Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.

Będzie okazja do spontanicznych rozmów z Jackiem Komudą i wspólnego spożywania wyśmienitych trunków.

W specjalnej promocyjnej cenie będzie można zakupić IV tom Samozwańca. 

Każdy z obecnych będzie miał możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród ufundowanych przez MULTIKINO biorąc udział w quizie historycznym.
Spotkanie poprowadzi Rafał Grad (TOK FM).
Zapraszam serdecznie na historyczną wyprawę! 

5 komentarzy:

 1. O, ale super. Uwielbiam tamte czasy w dziejach Rusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę pewnego dnia przeczytać pierwszy tom "Samozwańca" - bardzo lubię historię, więc wydaje mi się, że to książka dla mnie. :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem znajomym, może ktoś się wybierze.

  OdpowiedzUsuń