poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Pokusy wydawnictwa Albatros

PRZYGODA, MAGIA, MIŁOŚĆ I WŁADZA
SZESNASTOLETNIA DZIEWCZYNA WYBRANA PRZEZ BOGA, BY NOSIĆ BOSKI KAMIEŃ

Pierwszy tom nowej, porywającej trylogii fantasy.
Elisa, biegle znająca święte księgi, zostaje wybrana przez Boga, by spełnić wyznaczoną, tajemniczą misję. W dniu swoich szesnastych urodzin poślubia króla Alejandra. Małżeństwo to ma przypieczętować sojusz dwóch państw przeciwko wspólnemu wrogowi a Inviernym, których potęga opiera się na czarnoksięskiej mocy animagów. Rozpoczyna się okres długiej i trudnej walki, w której wyjaśni się zagadka mocy amuletów i tajemnica boskiej misji Elisy.

TRYLOGIA OGNIA I CIERNI
TOM I

Raz na cztery pokolenia jedna osoba zostaje wybrana. Otrzymuje Boski Kamień, a wraz z nim – wielkie zadanie. Sama musi jednak odkryć jakie. I udowodnić, że jest godna boskiego daru.

Elisa została wybrana.


Nie wie dlaczego. Jest tą gorszą z dwóch księżniczek. Tą, która nigdy nie dokonała niczego godnego uwagi. I nie wyobraża sobie, że w ogóle by mogła. W dniu swoich szesnastych urodzin zostaje oddana za żonę obcemu mężczyźnie. Wyjeżdża z rodzinnego kraju i nagle wychodzi na jaw, że ma wielu wrogów, którzy wiedzą o niej wszystko.

Ona nie wie nic.
Musi znaleźć w sobie siłę, aby spełnić proroctwa o wielkości.
Jeśli jej się nie uda – zginie młodo.
Jak większość wybrańców.

PREMIERA 22.04.2015

PRZYJACIELE I WROGOWIE
GROZA I MAGIA
ŻYCIE I ŚMIERĆ
Większość dzieciaków zrobiłaby wszystko, żeby zdać ten egzamin€-“ Próbę Żelaza. 
Ale nie Callum Hunt. On chce oblać. Ojciec przez całe życie przestrzegał go, żeby trzymał się od magii z daleka. 
Kiedy mimo swoich starań Call przechodzi Próbę Żelaza i dostaje się do Magisterium, wie, że to nie skończy się dla niego dobrze. I bardzo się stara, żeby go wyrzucono. Nie jest to jednak takie łatwe.
Podziemna siedziba Magisterium to miejsce mroczne, a jednocześnie fascynujące. Miejsce, gdzie splątane więzy połączą jego przeszłość z przyszłością. Próba Żelaza to tylko początek. Najważniejsza próba dopiero nadejdzie.

Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.

W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom.

Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc. Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.

PREMIERA 13.05.2015
 
CASSANDRA CLARE & HOLLY BLACK
Poznały się przed dziesięciu laty podczas pierwszego spotkania autorskiego Holly. Od tamtej pory zdążyły zostać serdecznymi przyjaciółkami, a połączyła je (między innymi) miłość do fantastyki – od rozległych krajobrazów Władcy Pierścieni, przez mroczne opowieści o Batmanie i Gotham, po klasyczne epopeje ze świata magii i miecza oraz Gwiezdne wojny.
Postanowiły wspólnie napisać opowieść o bohaterach i złoczyńcach, dobru i złu oraz o przeznaczeniu do wielkości – także tej niechcianej. I tak powstało Magisterium.
Holly jest współtwórczynią serii Kroniki Spiderwick i laureatką nagrody Newbery Honor za powieść Doll Bones. Cassie napisała kilka popularnych serii dla młodzieży, miedzy innymi Dary Anioła oraz Diabelskie Maszyny. Obie mieszkają w zachodnim Massachusetts, dziesięć minut drogi od siebie. Magisterium to ich pierwsza wspólnie napisana seria książek, zaplanowana na pięć tomów.

15 komentarzy:

 1. Zdecydowanie obie książki mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na takie sagi trzeba uważać, zanim się sięgnie, bo wciągają. I człowiek ma miesiąc z głowy. Albo myśli tylko o tej części, której jeszcze nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie czytam "Dziewczynę lodu i ognia" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem nie widzę nic dla siebie, ale to nie moja bajka książkowa, więc w sumie nic w tym dziwnego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może się skuszę na pierwszą serię.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Dziewczyna" jakoś mnie nie urzekła. Zobaczymy co przyniesie "magisterium". :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli już, to zainteresowała mnie ''Dziewczyna'', ale tak średnio... trochę już za dużo 16-latek z darem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obie książki koniecznie muszę dorwać w swoje ręce :D Już nie mogę się ich doczekać :D

  OdpowiedzUsuń
 9. poluje przede wszystkim na Magisterium :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe propozycje. Zbieram pieniądze i kupuje :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Jejku, tyle osób teraz mówi o tych książkach i tyle pozytywnych opinii jest, że muszę się na nie skusić.
  gabxreadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń