niedziela, 3 listopada 2013

Jacy jesteśmy naprawdę

Megan Hart to amerykańska autorka powieści romantycznych i erotycznych, która serca czytelniczek podbiła m.in utworami „Trzy oblicza pożądania”, ”Otchłań pożądania” czy „Nieczysta”. Sięgając po „Nagą” liczyłam na ciekawą i przyjemną lekturę, ale nie przypuszczałam, że pisarka zabierze mnie w tak emocjonującą i pełną wrażeń podróż, nie tylko do zmysłowego świata.

Pierwszy poważny związek Olivii zakończył się tuż przed ołtarzem, gdyż narzeczony okazał się gejem. Dziewczynie udało się pozbierać, a nawet zaprzyjaźnić z niedoszłym mężem. Chętnie spędza z nim czas i nawet polubiła jego obecnego partnera. Olivia szuka zapomnienia w pracy i przelotnych związkach, ale nie przestała marzyć o wielkiej miłości i stabilizacji u boku mężczyzny. Na jednej z imprez jej zainteresowanie wzbudza mężczyzna o imieniu Alex, którego później nakrywa w niedwuznacznej sytuacji. Jest nim zaintrygowana, choć ostrzeżenia przyjaciela i własne spostrzeżenia nie pozostawiają jej wątpliwości, że Alex nie jest dla niej idealnym kandydatem. Zbieg okoliczności sprawia, że Olivia wynajmuje mu mieszkanie, nie wiedząc jak bardzo ta decyzja wpłynie na jej życie.

Autorka z pozornie banalnej historii stworzyła intrygującą opowieść o poszukiwaniu miłości, walce z samym sobą, akceptacji i tolerancji. Dotknęła zagadnienia homoseksualizmu, rasizmu, skomplikowanych relacji międzyludzkich i toksycznych związków. Pokazała, że można kochać kogoś i zupełnie go nie pożądać oraz traktować seks niczym dobrą zabawę, która z głębszymi uczuciami niewiele ma wspólnego. Nie zapomniała też o zazdrości, która czasem popycha człowieka do mało chwalebnych zachowań i przedsięwzięć. Na pozór w tej powieści nie ma nic odkrywczego, a jednak dobór składników i ich odpowiednia kompozycja sprawiają, że całość intryguje i porusza czytelnika.

Bohaterowie wykreowani są w bardzo ciekawy i wiarygodny sposób, a ich portrety psychologiczne szczegółowo dopracowane. Nie miałam najmniejszego problemu ze zrozumieniem ich dylematów, postępowania czy podejmowanych decyzji. Każdy z nich ma za sobą bagaż doświadczeń, które nie pozostały bez wpływu na ich życie. Choć wchodzą w nowe związki nie zawsze mają możliwość odcięcia się od przeszłości. W ich wzajemnych relacjach próżno szukać prostoty i stereotypów.

„Naga” to powieść bardzo zmysłowa, nasycona erotyzmem, który podany jest w bardzo smaczny, przyjemny i nierażący sposób. Autorka nie potrzebuje wielu słów, żeby pobudzić wyobraźnię czytelnika i wprowadzić go w odpowiedni nastrój. Momentami jest bardzo gorąco, choć Megan Hart nie szokuje czytelnika wyuzdanymi i perwersyjnymi scenami. Czasem seks i napięcie między bohaterami zaczynają się zanim dojdzie do fizycznego kontaktu. Podobało mi się, że pisarka nie skupiła się wyłącznie na sferze erotycznej, ale odkryła przed czytelnikami uczucia i inne aspekty życia postaci.

Lekki styl autorki i konstrukcja fabuły sprawiają, że przez książkę płynie się szybko i przyjemnie. Barwne opisy pobudzają wyobraźnię i wprowadzają odbiorcę w odpowiedni klimat. Pisarka nie razi czytelnika wulgaryzmami, potrafi w interesujący i bardzo sympatyczny sposób przekazać „niegrzeczne” elementy oraz treści.

„Naga” to jeden z lepszych erotyków jaki miałam przyjemność przeczytać. Książka dostarcza różnorodnych wrażeń i emocji, a jednocześnie zwraca uwagę czytelnika na wiele ważnych problemów. Przy tej lekturze można łatwo odpocząć i zrelaksować się. Idealnie sprawdzi się na długie jesienne wieczory.

Cytat „Szukanie swojego miejsca w świecie jest zupełnie naturalne, tak samo jak szukanie kogoś, kto zaakceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Czasami nakładamy na siebie mnóstwo warstw. Kiedy w końcu zostaniemy z nich odarci, ukazujemy się tacy, jacy jesteśmy naprawdę. Nadzy.”

Ze strony Wydawnictwa:

Ona potrzebuje pieniędzy na czynsz, on potrzebuje mieszkania. Jasny układ, przecież nie są sobą zainteresowani. To nic, że Alex Kennedy jest wysoki, ciemnowłosy i nieodparcie pociągający. Oliwia przecież – po poprzednich zawodach miłosnych – nie poszukuje kolejnego mężczyzny.

Pewnego dnia przekraczają granicę i nie ma już powrotu. Nie ma też wyrzutów sumienia…
Oliwia jednak ciągle opiera się przed oddaniem Alexowi serca. Boi się związku z mężczyzną tak nietypowym.

Czerwona Seria jest pierwszą erotyczną serią na rynku stworzoną z myślą o nowoczesnych kobietach, podążającą śladem ich intymnych pragnień, czerpiącą z ich najskrytszych fantazji.
Odważne obyczajowo powieści poruszają tematy zniewolenia i ponownego wyzwolenia; oddania kontroli i poznawania własnych granic. Prezentowane tytuły, pisane przez kobiety i z myślą o kobietach, eksplorują obszary dotąd uważane za nieprzyzwoite. Powieści te nie raz zaskoczą różnorodnością doznań i przeżyć, będą rozbudzać, podniecać i podsycać pragnienie.

Tytuł: Naga
Autor: Megan Hart
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron:480
Data wydania: 2013-09-25
Czerwina Seria na Facebooku Czerwona Seria
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca
18 komentarzy:

 1. Ostatnio właśnie przeczytałam gdzieś o tej książce i byłam ciekawa opinii o niej. Z chęcią po nią sięgnę. W ciągłym przemierzaniu przez przeciętne i złe erotyki, czas na coś naprawdę dobrego. Jednym słowem: muszę to przeczytać :).

  Swoją drogą, widzę że nie tylko ja jestem "nocnym markiem" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam i zgadzam się z twoją opinią. To bardzo dobry erotyk, który nie skupia się tylko na seksie, lecz porusza również inne społeczne problemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też niedawno przeczytałam i bardzo mi się podobała ta książka :) Nasze opinie zgadzają się ze sobą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie ta autorka od jakiegoś czasu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie czytam takich książek, ale być może moja mama byłaby nią zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. skoro to taki dobry erotyk, to czemu by po niego nie sięgnąć?

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowna książka. Nie spodziewałam się aż tak dobrej historii. Autorka naprawdę bardzo mnie zaskoczyła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie autorka "uwiodła" powieścią TRZY OBLICZA POŻĄDANIA. Potem była NIECZYSTA, teraz NAGA. I chociaż pisarka oscyluje w podobnej tematyce, tak potrafi stworzyć tło , które wybija się na pierwszy plan i tworzy powieść , a nie zwyczajny erotyk.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie również bardzo sie podobała. Hart ma świetny styl :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może spróbuję sięgnąć, choć literatura erotyczna od czasów Greya po prostu mnie odrzuca...

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie wczoraj do mnie doszła, niedługo zabieram się za czytanie;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Twoja recenzja bardzo zachęca. Na jesienny wieczór to świetna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba tym razem zrezygnuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Książkę te czytało mi się dość szybko, ale równo szybko o niej zapomnę. To nie była moja bajka literacka...

  OdpowiedzUsuń
 15. Nawet nie wiedziałam, że Czarna Owca ma taką serię. Mnie od dawna kojarzy się z Czarną Serią. Niestety nie przepadam za takimi książkami, dlatego nie sięgnę po "Nagą" ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Po Twoim opisie mysle, ze warto. Poszukam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Niestety nie moje klimaty, ale może trzeba będzie sięgnąć i sprawdzić czym się różni od tego całego śmiesznego Grey'a na punkcie którego oszalał świat.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przydałoby mi się coś lekkiego, ale chyba sięgnę po jakiś kryminał. ;)

  OdpowiedzUsuń