środa, 14 września 2016

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.

Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.

Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?

PREMIERA 14/09/2016 

  
Jadowska przyzwyczaiła swoich czytelników do kilku rzeczy: nietuzinkowych bohaterek, alternatywnych miast pełnych złowrogich stworzeń i niedających się przewidzieć zwrotów akcji. W Dziewczynie… jest to wszystko, za co czytelnicy pokochali serię o Dorze Wilk, i dużo, dużo więcej!
– Anna Misztak, red. nacz. Lubimyczytac.pl

Nadając swojej bohaterce jakże ważne dla kinomanów imię Nikita, Aneta wzięła sobie na plecy ogromny popkulturowy ciężar. Tym większy podziw należy się jej pisarskiej kondycji, bo mimo bagażu stąpa lekko i ma dość siły, by narzucić czytelnikowi mordercze tempo.
– Jakub Ćwiek

4 komentarze:

 1. Ogromnie kusi mnie ta książka, ale najpierw chcę poznać serię o Dorze Wilk.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może się skusze. Nikita kojarzy mi się z serialem, który oglądałam wiele lat temu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do mnie już jedzie maleńka i nawet nie zdaje sobie sprawy jak na nią czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już zakupiona :) Jej "Występ" w serii o Dorze zaintrygował na tyle, że postanowiłam sięgnąć po Dziewczynę.

  OdpowiedzUsuń