środa, 2 marca 2016

Marzec z Papierowym Księżycem


Gorący. Seksowny. Potężny. Bolesny. Prawdziwy.
Pełen żaru, międzynarodowy bestseller, który odziera ze wszystkiego, co wiedziałaś o namiętności…

 
„Real” autorstwa Katy Evans to mocno działająca na wyobraźnię historia upadłego boksera, który zdobywa niebywałą popularność w nielegalnych walkach w podziemiu. Jego serce podbija była sportsmenka, młoda kobieta o niezwykle twardym charakterze. Ich relacja pełna jest pasji i pożądania, ale także dramatu. Katy Evans nie waha się sięgać po tematykę trudną, dotykającą takich zagadnień, jak zaburzenia psychiczne, problemy emocjonalne i trudne relacje rodzinne. Dzięki temu „Real” jest czymś więcej niż tylko kolejną powieścią z nurtu popularnych ostatnio erotyków. Jest głęboka, zapadająca w pamięć i niezwykle poruszająca. Już teraz doczekała się ponad pięciuset głosów w serwisie LubimyCzytać, które dały jej łączną ocenę ponad 8,2 gwiazdki. Polskie czytelniczki, które dotąd znały tę historię wyłącznie z wersji angielskiej i amatorskiego tłumaczenia, nie mogą doczekać się tej premiery, czego wyraz dają na forach internetowych oraz na facebookowych profilach wydawnictwa oraz samej Serii Real.


PREMIERA 9 MARZEC 2016 

"Silos” to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa.

Po wielkim sukcesie wydawniczym “Silosu” prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił sam Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak “Obcy” czy “Łowca androidów”.

“Silos”, który został nazwany Igrzyskami Śmierci dla dorosłych, to niezwykłe zaproszenie do wyjątkowo wykreowanej rzeczywistości, w której społeczność zamieszkuje w ogromnym podziemnym silosie.

Ta powieść odkryje przed tobą prawdziwy labirynt tajemnic, sekretów i kłamstw i sprawi, że będziesz pochłaniał ją w napięciu do ostatniej strony.

W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem.

Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz.
Jules jest jedną z takich osób. Być może już ostatnią.

 PREMIERA 9 MARZEC 2016 

"Dom służących” autorstwa Kathleen Grissom, to jeden z największych bestsellerów na rynku amerykańskim w ostatnich latach. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, a prawa do jej sfilmowania wykupiła wytwórnia Lonetree Entertainment.
„Dom służących” w pasjonujący sposób łączy powieść historyczną z elementami obyczajowymi, kreśląc fascynującą historię pełną tajemnic i emocji. 

Jeden z recenzentów określił „Dom służących” jako skrzyżowanie „Przeminęło z wiatrem” ze „Służącymi”.

Przybycie małej białej dziewczynki na plantację pociąga za sobą tragedię, która wydobywa na światło dzienne to, co w ludziach, których nazywa swoją rodziną jest najlepsze i to, co najgorsze.

Siedmioletnia Lavinia zostaje osierocona na pokładzie statku płynącego z Irlandii. Na plantacji tytoniu, do której zostaje zabrana i gdzie ma pracować, trafia do domu niewolników. Będąc pod opieką Belle, nieślubnej córki właściciela, Lavinia zżywa się ze swoją przybraną rodziną, chociaż dzieli ich kolor skóry.

W końcu właściciele plantacji przygarniają Lavinię do swojego domu, gdzie pan jest wciąż nieobecny, a pani zmaga się z uzależnieniem od opium. Lavinia jest rozdarta pomiędzy dwoma domami. Kiedy zostaje zmuszona do dokonania wyboru, jej lojalność zostaje podważona, tajemnice zostają wyciągnięte na światło dzienne, a ludzkie życie znajduje się w niebezpieczeństwie.

„Dom służących” to trzymająca w napięciu powieść o tym jak ważna jest rodzina, w której miłość i lojalność triumfują.
 PREMIERA 16 MARZEC 2016 Jedna z najsłynniejszych powieści grozy ostatnich lat, uznawana za jedną z najbardziej wstrząsających w historii literatury. Obok tej książki nie można przejść obojętnie, „Dziewczyna z sąsiedztwa” jest bowiem legendarną już opowieścią o szaleństwie rodzącym się w ludzkim umyśle i o tym, jak to szaleństwo zaraża wszystkich wokół, jak infekuje niewinne umysły i prowadzi do eskalacji cierpienia, bólu i nienawiści.

Wznowienie „Dziewczyny z sąsiedztwa” stanowi początek wiosennej przygody z Jackiem Ketchumem – w kolejnych miesiącach możecie spodziewać się następnych zapowiedzi związanych z tym autorem.

  PREMIERA 16 MARZEC 2016 

„Podzieleni” to rewelacyjny, wielokrotnie nagradzany thriller dystopiczy autorstwa Neala Shustermana.

Pierwszy tom serii „Podzieleni” jest fascynującą powieścią dla młodzieży i dorosłych, polecaną szczególnie wszystkim tym, którzy lubią takie serie jak „Igrzyska Śmierci” czy „Więzień Labiryntu”.

„Podzieleni” przyciągają wstrząsającą i przerażającą wizją świata, w którym rodzice mogą oddać swoje dziecko do okrutnego procesu „podzielenia”. Historia nie tylko trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale również zmusza do refleksji i zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia.


  PREMIERA 16 MARZEC 2016 „Podwieczność” Brodi Ashton stanowi pierwszy tom otwierający niezwykle piękną i romantyczną trylogię o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartą na motywach zaczerpniętych z mitologii.

Warto wiedzieć, iż seria ta jest rekomendowana przez najpopularniejsze autorki powieści dla młodzieży, takie jak Becca Fitzpatrick czy Ally Condie i idealnie trafi w upodobania tych czytelników, którzy szukają niezapomnianej i pełnej emocji historii o miłości, która przekracza granice tego świata.

   PREMIERA 26 MARZEC 2016 Dla fanów kryminału skandynawskiego - dwie powieści Karin Fossum – norweskiej królowej kryminału - wznowienie „Czarnych sekund” oraz premiera „Zabójstwa Harriet Krohn”.
 
   PREMIERA 26 MARZEC 2016 

Które propozycje kuszą Was najbardziej?
7 komentarzy:

 1. Osobiście polecam ''Real''. Można zawalczyć o niego u mnie w konkursie ;)
  Cieszę się też, że wznowiono ''Dziewczynę z sąsiedztwa'', bo to naprawdę świetna powieść grozy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dom służących mógłby mnie zaciekawić tylko przez podobieństwo do Przeminęło z wiatrem. Reszta raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Ketchuma bym się chętnie skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic dla mnie tym razem... :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekają na nas same dobre lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Większość tych książek znam, bo wznowienia, zaś Fossum i Ketchum to nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń