piątek, 14 czerwca 2013

Ostatnie wrota

„Ostanie wrota” to kontynuacja to powieści „Płomień życia” E.J. Allibis,  której akcja rozpoczyna się rok po zdarzeniach z pierwszej części . Uniko powraca  do swojego życia w Maple Town, natomiast Unika pozostaje  w Sefirze, ale  każdą wolną chwilę spędzają na telepatycznych rozmowach. Wydawać by się mogło, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, ale kiedy pewnego dnia Unika nie odpowiada na kontakt Uniko, a jego samego nikt nie poznaje okazuje się, że to dopiero przedsmak tego, z czym przyjdzie zmierzyć się bohaterom.

Od samego początku wpadamy w wir wydarzeń i dzieje się do samego końca, napięcie wzrasta z  każdą stroną Pojawiają się nowi bohaterowie  którzy w znacznym stopniu wzbogacają fabułę, ale mnie najbardziej ze wszystkich zaskoczył profesor Craig. Tym razem autorka nie daje czytelnikowi możliwości obcowania w magicznym świecie Sefiry, gdyż akcja rozgrywa się głównie na Ziemi. Wynagradza mu to jednak zabierając  go w podróż w najpiękniejsze zakątki naszego świata, min do Tybetu  i Gizy. Okryte też zostają tajemnice z przeszłości, które dopełeniają obraz sytuacji i ułatwiają czytelnikowi zrozumienie postawy i zachowań niektórych postaci

Książka napisana jest językiem prostym, choć zdarzają się momenty w których wkrada się patos, a pewne zwroty brzmią trochę dziwnie. Nie mniej jednak nie wpływa to na komfort czytania. Opisy są bardzo staranne z dbałością o każdy szczegół, pobudzają wyobraźnię i pozwalają zobaczyć wszystko z fotograficzną dokładnością . Autorka w większym stopniu skopiła się na emocjach bohaterów, co dodaje im charakteru i wzbudza większą sympatię dla nich

„Ostatnie wrota ” niewątpliwie jest fantastyczną podróżą w nieznane, dostarczającą wspaniałych wrażeń i emocji. Moim zdaniem fabuła w porównaniu z pierwszą częścią jest bardziej zaskakująca i mniej przewidywalna. Jest tajemniczo, niebezpiecznie a czasem wręcz strasznie

Mnie książka zaskoczyła w bardzo pozytywny sposób, pozwoliła mi przeżyć ciekawe i niezapomniane przygody i choć nie jest to literatura "wysokich lotów" bardzo miło spędziłam przy niej czas, a moja wyobraźnia mogła poszaleć Powieść przeznaczona jest dla młodzieży i myślę, że w tej grupie wiekowej znajdzie najwięcej fanów. Ja z niecierpliwość czekam na kolejny tom.

Cytat "Pośród bezsennych nocy, w piosenkach wykrzykiwanych do zdarcia gardła, w intensywnym życiu, jakie prowadziłaś, ja tam byłem, zawsze. A to, co teraz odczuwasz, to po prostu początek przeznaczenia, które dla ciebie napisałem"

Ze strony wydawnictwa:

Dwanaście i pół tysiąca lat temu koniec nieosiągalnego marzenia wstrząsnął Sefirą i światem ludzi. Tylko cztery istoty wiedziały o tej tajemnicy. Po tysiącleciach jedno z czworga postanawia wydobyć na światło dzienne trzy sekretne przejścia...: Wrota łączące Sefirę z Ziemią. Jednak pewne nieprzewidziane zdarzenie zapoczątkowuje nieodwracalny mechanizm niszczący.

Aby zapobiec destrukcji, należy odszukać trzy klucze ukryte w bardzo odległych i niedostępnych miejscach. To wyścig z czasem. Kto chce zatrzymać odliczanie, nie jest w stanie tego zrobić. A kto może ocalić Ziemię, nie zna tej historii. Koniec ma się wypełnić w początku przyszłości bez przeszłości.

Tytuł: Unika „Ostanie wrota”
Autor: E.J Allibis
Wydawnictwo: Damidos
Liczba stron:400
Data wydania: 2013-04-08
 Link do książki: http://www.facebook.com/UNIKA.thriller
Unika na Facebooku Unika
 Za książkę dziękuję Wydawnictwu: Damidos

8 komentarzy:

 1. Mam niezły bajzel w głowie po przeczytaniu recenzji. Chyba muszę wrócić do początku i przeczytać Promień życia, aby sobie to poukładać. Szczerze mówiąc zaciekawiłaś mnie :)Lubię emocje, o których piszesz, młodzieżowy styl wcale mi nie przeszkadza, więc jak najbardziej chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przyjemna lektura, taka lekka i niewymagająca. Nie jest pozbawiona wad, ale w sumie dobrze się przy niej bawiłem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę brzmi interesująco. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie należę już do młodzieży, więc będę polecać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie rozpocznę czytanie tej serii, ale najpierw muszę ją gdzieś znaleźć. Mam na nią ogromną ochotę.

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna okładka! Jeśli starczy mi czasu na wakacjach - sięgnę po nia ; )

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaliczam sie jeszcze do tej grupy, dla której powstała ksiązka, wiec z mila przyjemnoscia przeczytam.

  OdpowiedzUsuń