poniedziałek, 29 października 2012

Kto z nas nie lubi niezapowiedzianych wizyt krewnych ?

Magia krwawi

„Magia Krwawi” to książka z gatunku zapominam o całym świecie , z niepokojem patrzę jak zmniejsza się liczba stron do grzbietu okładki , a na koniec marzę o wybiórczej amnezji, żeby przeżyć to jeszcze raz.

Magia Krwawi to czwarty tom serii z Kate Daniels stanowiący kontynuację trzech poprzednich części cyklu: „Magia Kąsa”, „Magia Parzy”, „Magia Uderza” . Główną bohaterką jest Kate, dziewczyna, w której żyłach płynie potężna magia , a to przysparza jej wielu kłopotów, choć w większość pakuje się sama . Żyje w świecie, w którym technologia ściera się z magią , a świat pełen jest wampirów, zmiennokształtnych i innych dziwnych stworzeń. Kate nie jest przeciętną dziewczyną spokojną i dobrze ułożoną , została wychowana na wojownika , najpierw dobywa miecz , a potem zadaje pytania., ma niewyparzony język i pyskuje na każdym kroku. , nie jest typem damy , która mdleje przy pierwszym pocałunku, najpierw skopie ukochanemu tyłek , a potem pozwoli na czułość. Jest kobietą z jajami, sprawy zawodowe i honorowe zawsze doprowadza do końca, bez względu na koszty i konsekwencje , natomiast w uczuciach jak to słaba płeć trochę się miota, chciałaby, ale ma obawy ,jej wybranek nie będzie miał łatwo, bo przy Kate poskromienie złośnicy to bułka z masłem, a atak serca może okazać się całkiem realnym scenariuszem.

Akcja powieści rozgrywa się w Atlancie,którą nawiedza śmiertelna zaraza. Siedem plag spada na miasto, ponieważ bogini chorób postanawia zademonstrować swoją siłę. Zaatakowana zostaje: Gilda Najemników, Świątynia , Gromada oraz Zakon., giną niewinni i istnieje groźba rozprzestrzenienia zarazy Z ramienia Zakonu Kate przypada rozwiązanie zagadki , dziewczyna nie ma pojęcia , że przyjdzie jej zmierzyć się z własną rodziną , oraz dokonywać trudnych wyborów między życiem przyjaciół, a pracą , między miłością, a bezpieczeństwem bliskich osób.

Książka z gatunku Urban Fantazy, z dużą dawką świetnego humoru, komizm niektórych sytuacji poruszy największego ponuraka, a przemyślenia głównej bohaterki , wplecione w dialogi mogą doprowadzić do śmiechu przez łzy. Fabuła rozwinięta w przemyślany sposób, tak że trudno przewidzieć rozwój wypadków, Bohaterowie są wyraziści nieprzeciętni i z charakterem. Opisy walk są przedstawione w sposób bardzo obrazowy i niemęczący dla przeciętnej kobiety. Książkę czyta się lekko momentami z wypiekami na twarzy , od pierwszych stron pobudza wyobraźnię ,i działa na emocje. „Magia Krwawi” to pozycja głównie dla kobiet lubiących podróżować do świata magii. i fantastyki Dla mnie czytanie tej książki było przyjemnym i niepowtarzalnym przeżyciem.Moja ocena: NNN: Nieprzeciętna, Niesamowita , Nieprzewidywalna- Gorąco polecam

Cytat: „-Monogamia - rzucił sucho. -Jesteś ze mną i tylko ze mną. Każdy, kto cię dotknie, zginie. -A jeśli przypadkiem na kogoś wpadnę?”

Ze strony wydawnictwa:

To nieprawda, że rodziny się nie wybiera.

Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Nawiasem mówiąc, ciotkę Kate Daniels.

Siedem plag spada i gromi miasto. Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i najgroźniejszy z nich, Mrok. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Świątynia, Zakon i Gromada. Najwyższy czas, by ktoś wziął sprawy w swoje ręce. Kate, Curran i pies z piekła rodem rzucają się w wir wydarzeń. Będzie naprawdę ostro!

Tytuł: Magia Krwawi
Autor: Ilona Andrews
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 436
Data premiery: 2011-11-04


1 komentarz:

  1. I nеver understooԁ that І
    cοuld quit smoκing and it's also all thanks to Bull Smoke. These amazing e cigs possess pulled myself out of the injury have been dealing with as I had been unable to give up smoking.

    my site :: green Smoke Promo code

    OdpowiedzUsuń