poniedziałek, 29 października 2012

Kate Daniels

Magia kąsa

Ilona Andrews to pseudonim, którego używa małżeństwo pisarzy. Ilona i Andrew Gordon specjalizujące się w powieściach Urban Fantasy.- Dwóch autorów, dwa spojrzenia na tego samego bohatera mogą skutkować powstaniem nieprzeciętnych, silnych i wyrazistych postaci
 
 
Magia Kąsa to pierwszy tom cyklu o Kate Daniels, dziewczynie w w której żyłach płynie potężna magia. Kate nie jest przeciętną dziewczyną spokojną i dobrze ułożoną , została wychowana na wojownika , najpierw dobywa miecz, a potem zadaje pytania. Ma niewyparzony język i pyskuje na każdym kroku, co nie raz przysparza jej kłopotów. Żyje w świecie, w którym technologia ściera się z magią, a świat pełen jest wampirów, zmiennokształtnych i innych dziwnych stworzeń. W pierwszej cześć serii Kate dowiaduje się o śmierci swojego opiekuna i staje przed wyzwaniem rozwikłania zagadki i odnalezienia zabójcy. Kate nie byłaby sobą, gdyby w swoi działaniu nie nadepnęła na odcisk Władcy Bestii, przywódcy miejscowej gromady zmiennokształtnych. Jak łatwo się domyślić Władcą Bestii może być tylko silny, twardy i nieprzyjmujący sprzeciwu mężczyzna, a kiedy trafia kosa na kamień wszyto może się zdarzyć.
 
Moje pierwsze spotkanie z Kate było cudownym przeżyciem, zakochałam się w Niej. Ta kobieta ma jaja i nie spocznie, póki nie doprowadzi sprawy do końca, tam gdzie wielu by się poddało Kate prze do przodu niczym rozpędzony parowóz. Nie boi się zaryzykować życia, czy wkurzyć niebezpieczne osobniki jeżeli to może jej pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu. Nie rozczula się nad sobą , nie jęczy i nie płacze, że właśnie musiała utaplać w błocie sukienkę.
 
 
Książka z gatunku Urban Fantazy, z dużą dawką świetnego humoru, komizm niektórych sytuacji poruszy największego ponuraka, a przemyślenia głównej bohaterki , wplecione w dialogi mogą doprowadzić do śmiechu przez łzy. Fabuła rozwinięta w przemyślany sposób, tak że trudno przewidzieć rozwój wypadków. Zaczyna się niewinnie, by za chwilę wywołać tornado wydarzeń, podsycać napięcie i wywołać niemożliwość oderwania się od książki. Bohaterowie są wyraziści nieprzeciętni i z charakterem. Opisy walk są przedstawione w sposób bardzo obrazowy i niemęczący dla przeciętnej kobiety. Książkę czyta się lekko, od pierwszych stron pobudza wyobraźnię i oddziłaywuje na emocje. „Magia Kąsa” to pozycja głównie dla kobiet lubiących podróżować do świata magii i fantastyki Dla mnie czytanie tej książki było przyjemnym i niepowtarzalnym przeżyciem. Dla mnie jest to powieść z gatumku „zapominam o całym świecie , z niepokojem patrzę jak zmniejsza się liczba stron do grzbietu okładki, a na koniec marzę o wybiórczej amnezji, żeby przeżyć to jeszcze raz.”
 
 
Cytat: „Czy mogłabyś powtórzyć? Przegapiłem tę część, która miała zrobić na mnie wrażenie.”
 
 
Ze strony wydawnictwa:
ZNAKOMITE, NIEPOKORNE DARK FANTASY Z NALEŻYTĄ DAWKĄ HUMORU.
Patricia Briggs - autorka powieści o Mercedes Thompson
Technologia przeciw magii. Słowa kontra czary.
Atlanta przyszłości. Arena walk magii i technologii. Wampirze hordy na usługach Panów Umarłych grasują po mieście.

Kate Daniels – pyskata dziewczyna, w której żyłach płynie krew i magia – dowiaduje się o śmierci swojego opiekuna. Musi dokonać wyboru – komu zaufać, z kim współpracować. Spojrzeć w oczy Władcy Bestii i dołączyć do Gromady? Wejść w układ z kotołakami i szczurołakami?

Ofiara woła o pomszczenie, krwawa zagadka o rozwikłanie.


Tytuł: 'Magia Kąsa”
Autor: Ilona Andrews
Wydawnictwo: Fabryka Słów
liczba stron: 448
Dara premiery: 2010-02-051 komentarz:

  1. Kate jest jedyna w swoim rodzaju, niecirpliwie czekam na kolejny tom

    OdpowiedzUsuń