wtorek, 4 października 2016

Zrobię wszystko, aby ona była moja

W literaturze ostatnich lat pojawił się trend tworzenia tej samej historii z perspektywy dwóch bohaterów odgrywających kluczowe role. I choć ukazanie drugiej strony medalu niewątpliwie dopełnia przedstawioną opowieść, to autor musi włożyć wiele wysiłku, aby dla czytelnika podróż tym samym szlakiem była zaskakująca i ekscytująca, a nie przypominała konsumpcję odgrzewanego kotleta. Sięgając po trzeci tom serii „Real” autorstwa Katy Evans byłam bardzo ciekawa odczuć Remyego, lecz nie miałam pewności czy pisarka - kobieta podejmując próbę oddania osobowości niepokornego macho o wielkim sercu nie podda go zabiegowi mentalnej orchidektomii.

W powieści „Remy” Katy Evans dopuszcza do głosu Remingtona Tatea i pozwala czytelnikowi śledzić wydarzenia przedstawione w dwóch pierwszych tomach z jego perspektywy. I choć fabuła powieści rozpoczyna się i kończy w dniu ślubu, to w tym czasie bohater chętnie powraca do przeszłości wspominając ważne i przełomowe dla niego momenty.


Wystarczyło jedno spotkanie z Brooke Dumas by Tajfun poczuł moc przysłowiowego gromu z jasnego nieba i pomyślał o czymś innym niż seks i walki oraz zapragnął czegoś dotąd mu nieznanego. Jednak im więcej chce ofiarować, tym więcej odczuwa wątpliwości. Zadaje sobie pytania czy z jego przeszłością i mrocznym sekretem może liczyć na miłość takiej dziewczyny jak panna Dumas? I choć ma świadomość, że nie jest jej obojętny, nie idzie na żywioł, a wręcz przeciwnie zwalnia by miała czas dobrze go poznać i świadomie wejść w ten związek.

Obserwowanie miłości z punktu widzenia faceta, szczególnie takiego aroganckiego twardziela jak Remy, który kapituluje pod wpływem uczuć i całkowicie oddaje się ukochanej kobiecie jest czystą przyjemnością. Bohater ze stanem zakochania mierzy się po raz pierwszy, a odkrywanie, że pod wpływem jednej małej osóbki priorytety i cały system wartości mogą przewrócić się do góry nogami nie jest łatwe i przysparza sporo emocji. Można powiedzieć, że od pierwszego spotkania Tajfun jest na miłosnym haju napędzanym uczuciami i testosteronem, bo oprócz serca ma też inne organy, które rwą się do Brooke. Niemniej jednak robi wszystko by nie złamać narzuconych sobie zasad, co wcale nie jest proste, od kiedy panna Dumas dołączyła do jego zespołu.

„Remy” to porywająca i bardzo zmysłowa powieść łącząca gorączkową obsesję i naturalne pragnienia. Okraszona emocjami i uczuciami, które pojawiają się wbrew rozsądkowi i prawom fizyki. Podana w bardzo smaczny i poruszający sposób. I choć autorka funduje czytelnikowi powrót do przeszłości, a sceny erotyczne można policzyć na palcach, to emocje towarzyszą czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony. Katy Evans niewątpliwie przemyślała fabułę, ponieważ trzeci tom cyklu nie jest wiernym odwzorowaniem dwóch poprzednich, gdyż autorka skupia się wyłącznie na kluczowych wydarzeniach oraz odkrywaniu epizodów, których ze względu na formę narracji odbiorca nie mógł być wcześniej świadkiem.

W powieści „Remy” Katy Evans zaprasza czytelnika do bardzo ognistego i zmysłowego tanga, które nie tylko wywołuje ciarki i skrajne emocje, ale również ciepło na sercu. „Real” i „Mine” to była rozgrzewka, teraz na ring wchodzi Remington Tate. Gorąco polecam. 

Cytat: "Kiedy cię wezmę, maleńka, wezmę wszystko. Każdy jeden oddech i każdy centymetr twojej skóry. Każde. Uderzenie. Serca."


                                                                                                   Goo Goo Dolls - "Iris"
                                             
Ze strony wydawnictwa:

REMY to trzeci tom serii REAL, międzynarodowego bestsellera, który podbił również serca polskich czytelniczek. Kontynuacja wydarzeń z poprzednich tomów serii czyli REAL i MINE przynosi jeszcze większą dawkę niezapomnianych wrażeń i zmysłowych emocji.Remington Tate, bokser Podziemnej Ligi, jest tajemnicą nawet dla samego siebie. Jego umysł jest jasny, a zarazem mroczny, złożony i otwarty. Czasami jego działania i nastrój są dokładnie wyważone, a czasami pozbawione są wszelkiej kontroli.

W tym wszystkim jednak zawsze była jedna niezmienna rzecz: pragnienie, pożądanie, kochanie i chronienie Brooke Dumas. To jego historia: od chwili, kiedy po raz pierwszy ją zobaczył i uświadomił sobie, że jest ona największą wartością, o jaką kiedykolwiek musiał walczyć.SERIA REAL pochłania, zniewala, rozpala i uzależnia... 
 

Najgorętsza lektura na chłodne wieczory!

Real
Mine
 
Tytuł: Remy
Autor: Katy Evans
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Liczba stron:
Data wydania: 2016-10-18
Link do książki:
Profil serii na Facebooku Seria Real 
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Papierowy Księżyc

10 komentarzy:

 1. Powiem szczerze, że lubię męską perspektywę w romansach. Kobiecą już znam z autopsji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po takiej rekomendacji nie pozostaje nic innego jak tylko bacznie za lekturą się rozejrzeć! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka raczej nie dla mnie, ale lubię, gdy historia jest opowiada z więcej niż jednej perspektywy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi całkiem fajnie i kusi *-* Takze może się skuszę :D

  Pozdrawiam
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabieram się za przeczytanie i zabrac się nie mogę ale teraz to juz po prostu będę musiała :)
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest najlepsza seria jaka w zyciu czytalam, od pierwszych kartek mialam ciary na ciele i robilo mi sie goraco od Remyego i mokro ... Pokochalam tego chlopaka..
  Katy Evans spisala sie swietnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam ten cytat, który przytoczyłaś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się już nie mogę doczekać aż ją przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam REAL, mam MINE, do szczęścia brakuje mi Remy'ego <3

  OdpowiedzUsuń