wtorek, 18 października 2016

Nadchodzi Żar Mrozu

Seria z Mercedes Thompson #7

Książki o Mercedes Thompson to absolutnie bestsellerowa seria cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem gatunku – urban fantasy.

Pierwsza z serii książka „Zew Księżyca” wydana w USA 1990 szybko zyskała sobie przychylność krytyków i pojawiła się na liście USA Today, drugi tom wszedł na listę bestsellerów New York Timesa, a trzeci trafił na sam jej szczyt. Fabryka Słów w 2008 roku wydała po raz pierwszy przygody sympatycznej mechanik, Mercedes Thompson, i od tej pory książki z tej serii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Nakładem Fabryki ukazały się sześć tomów przygód Mercy: „Zew księżyca”, „Więzy krwi”, „Pocałunek żelaza”, „Znak Kości”, „Zrodzony ze Srebra” oraz „Piętno Rzeki”.

Mercy Thompson powraca w siódmej powieści bestselerowej serii z listy New York Times'a.

W życiu Mercy Thompson zaszła zmiana na miarę przesunięcia tektonicznego. Na szczęście wychodząc za Adama Hauptmana, charyzmatycznego Alfę lokalnej watahy wilkołaków, stała się macochą jego córki, Jesse, a relacja ta zapewniała jej chwile błogiej zwyczajności w całym tym szaleństwie. Jednakże w życiu na pograniczu świata ludzkiego, coś, co normalnie byłoby niefortunnym zdarzeniem, może zmienić się w coś znacznie więcej...

Po wypadku w korku, ani Mercy ani Jesse nie mogą skontaktować się z Adamem, ani też innym członkiem stada. Wszyscy zostali porwani. 

Poprzez więź krwi Mercy czuje tylko, że Adam jest zły i cierpi. Podejrzewa, że zniknięcie może być związane z batalią polityczną, jaką prowadza wilkołaki, by zdobyć przychylność społeczeństwa i że Adam oraz wataha mogą znajdować się w poważnym niebezpieczeństwie. Pozbawiona wsparcia stada, osamotniona Mercy będzie musiała szukać pomocy wszędzie, nawet tam, gdzie jej uzyskanie wydaje się całkiem nieprawdopodobne.

 
Premiera 9 listopada 2016

5 komentarzy:

 1. Jaka ja jestem zacofana! Pierwszy raz o tej serii słyszę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kojarzę tej serii, ale widzę, że warto się nią interesować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spotkałam się jeszcze z tą serią, ale chciałabym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jedną z książek tej serii, ale niezbyt mi się podobała. Chociaż bohaterka była całkiem okey, to książka zdecydowanie za bardzo się ciągnęła, była nudna, a niewiele wnoszących przemyśleń Mercy było nieproporcjonalnie dużo. No i fabuła też mnie nie zachwyciła :(

  OdpowiedzUsuń