czwartek, 7 stycznia 2016

SZAMAŃSKA SERIA ZE ŚWIATA THORNU

Witkacy miał nadzieję, że jeśli zaliczy kryzys przed czterdziestką, będzie się on objawiał idiotycznie szybkim samochodem i nieprzyzwoicie ślicznymi kobietami. Zamiast tego rozpleniły się magia, duchy i upiory. A gdy tylko zaczął sobie radzić z tą pokręconą rzeczywistością, kryzys wszedł w fazę drugą. W życiu Witkaca pojawia się kobieta z jego przeszłości, która nieoczekiwanie zniknęła szesnaście lat wcześniej. Cała w czerwieni, z bagażem kłopotów i tajemnic. 

Nie czas na spacer w deszczu aleją gorzkich wspomnień. Noworodki umierają, duchy się panoszą bardziej niż zwykle i coś złego czai się na Witkaca w ciemności. 

Nie czuje się on bohaterem, ale los zdaje się tym zupełnie nie przejmować i rzuca nowe wyzwania. 

Gdyby chociaż w zaświatach czekał kontyngent nieprzyzwoicie ślicznych kobiet, a nie rozwścieczeni i agresywni Przedwieczni… 
 
PREMIERA  15 stycznia 2016MAGDALENA BABIŃSKA -  Ilustratorka

Ilustruje publikacje dla najmłodszych, takie jak np. książeczki z serii Zgaduj z Czuczu, Xplore Team, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Agnieszki Mielech czy Świetlik w Ciemności Jakuba Ćwieka. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Nie stroni od ilustrowania dla starszych. Fanka serii o Dorze Wilk, autorka licznych fanartów i od Ropuszek - oficjalna ilustratorka twórczości Anety Jadowskiej Prywatnie fanka s-f i komiksów.


ANETA JADOWSKA 

Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Tak powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy. Właśnie kończyła heksakologię a już obmyśla kolejne powieści.

Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Byłaby dziś frontmenką kapeli rockowej, gdyby nie została obdarzona słuchem wystarczająco dobrym, by wiedzieć, że za grosz nie potrafi śpiewać.

Gdyby miała 9 żywotów jak kot, mogłaby zrealizować fantazje o zawodach idealnych: byłaby policjantką, dziennikarką, aktorką, szalonym naukowcem... Ale że na stanie posiada pojedynczy żywot, zajmuje się pisaniem, a jej bohaterowie przeżywają przygody, których starczyłoby na 9 żyć.

8 komentarzy:

 1. Mojej koleżance na pewno przypadnie do gustu ta książka, dla mnie nie bardzo :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Już się nie mogę doczekać tej książki. Jednak z kilku must have ze stycznia. :)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się już doczekać tego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Intryguje mnie ta autorka Mam nadzieje, że w tym roku uda mi się przeczytać któreś z jej dzieł.
  Pozdrawiam i zapraszam:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. O nie, po Jadowską więcej nie sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo czekałam na Witkacego :D umieram, żeby przeczytać książkę!

  OdpowiedzUsuń