czwartek, 12 listopada 2015

Morderstwo na Korfu

Alek Rogoziński skradł moje serce debiutancką powieścią „Ukochany z piekła rodem”, w której dwie śledcze amatorki - popularna romansopisarka Joanna i jej menadżerka Betty prowadziły własne dochodzenie mające zdemaskować mordercę kochanka jednej z nich. Przygoda z dwiema czterdziestoletnimi kobietami będącymi niczym ogień i woda była dla mnie intrygującym doświadczeniem, dlatego kiedy pojawiła się możliwość wyjazdu w ich towarzystwie na Korfu bezzwłocznie wyruszyłam w podróż.

„Morderstwo na Korfu” to druga z serii komedii kryminalnych autorstwa Alka Rogozińskiego, z wykształcenia filologa, z zawodu dziennikarza, z pasji twórcy kryminałów, który karierę rozpoczął w połowie lat 90 w Rozgłośni Harcerskiej. Od 2007 roku związany jest z magazynem Party. Ma dwa życiowe hobby: muzykę i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego.


W powieści „Morderstwo na Korfu” znana czytelnikowi autorka romansów po ostatnich mrożących krew w żyłach wydarzeniach, jakie ją spotkały wyrusza na zasłużony odpoczynek i wakacje. Niestety jej plany już pierwszego dnia zostają zniweczone, ponieważ staje się świadkiem zbrodni. Gdyby tego było mało okazuje się, że mordercą może być osoba mieszkająca wraz z Joanną w niewielkim pensjonacie. A kiedy wychodzi na jaw, że wśród przyjezdnych celem tylko jednej osoby jest wypoczynek robi się jeszcze bardziej gorąco.

Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu cyklu, „Morderstwo na Korfu” jest połączeniem kryminału z powieścią humorystyczną, okraszonym nietuzinkowymi postaciami tworzącymi paletę osobowości. Autor większość z nich naznaczył bagażem doświadczeń i przeszłością stanowiącą doskonałą motywację i determinującą ich działania. Stworzył rachunek wielu zmiennych, ale im więcej niewiadomych zostało ujawnionych, tym bieg wydarzeń przybierał bardziej nieoczekiwany obrót, by ostatecznie doprowadzić do wbijającego w fotel finału.

Alek Rogoziński niewątpliwie jest dobrym obserwatorem i znawcą natury ludzkiej, a w szczególności jej mrocznej strony. Potrafi w bardzo plastyczny, momentami wręcz groteskowy sposób uwypuklić wady i słabości człowieka. Do tego posługuje się lekkim i przyjemnym w odbiorze stylem oraz sprawnie łączy wszystkie elementy w spójną całość. Nie szczędzi czytelnikowi dobrego humoru, zabawnych dialogów, ciętych ripost, błyskotliwych przemyśleń bohaterów, trafnych porównań oraz komicznych zbiegów okoliczności. Oparł intrygę na ciekawym pomyśle, a przemyślana realizacja pozwoliła nie tylko na zwroty akcji, ale również na zaskakujący przebieg zdarzeń. Nie potrzebował wielu słów by przykuć czytelnika do książki i sprawić by popłynął na jej książki.

Dla mnie kolejne spotkanie z piórem Alka Rogozińskiego było bardziej intrygujące niż poprzednie. Podróż do Grecji okazała się fascynującą i niepowtarzalną przygodą dostarczającą różnorodnych wrażeń i emocji. „Morderstwo na Korfu” to lekka i bardzo zabawna lektura pozwalająca trenować mięśnie brzucha i twarzy. Idealna na długie jesienne wieczory i oderwanie od rzeczywistości po ciężkim dniu. Polecam.

Cytat: „Proszę pamiętać. Gdy w grę wchodzi morderstwo, nikomu nie należy ufać! Nikomu!”

Ze strony wydawnictwa:

 Kolejny kryminał Alka Rogozińskiego
 
Joanna, popularna romansopisarka, wyrusza na wielkie greckie wakacje, na których zamierza w spokoju skończyć pracę nad swoją nową książką. Niestety, spokój to ostatnie, co jest jej dane. Już pierwszego dnia autorka staje się świadkiem morderstwa. Szybko okazuje się, że mógł je popełnić tylko ktoś, kto wraz z nią zamieszkał w niewielkim pensjonacie, znajdującym się na pięknej wyspie Korfu. Kto z jedenastki na pozór sympatycznych urlopowiczów okaże się bezwzględnym zabójcą?

Morderstwo na Korfu to druga z serii komedii kryminalnych, których bohaterkami są Joanna, popularna autorka romansów, i jej menedżerka Betty. Szukajcie w księgarniach także poprzedniej książki o ich przygodach - Ukochany z piekła rodem.

W przygotowaniu kolejne tomy: Zabójcza korekta i Skarb pod wieżą.
  
Tytuł: Morderstwo na Korfu
Autor: Alek Rogaziński
Wydawnictwo: Melanż
Liczba stron: 304
Data wydania: 2015-09-30
Strona autorka na Facebooku: Alek Rogoziński
Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorowi 

Ukochany z piekła rodem

 

8 komentarzy:

 1. Na dniach zabieram się za tę książkę i obiecuje sobie po niej bardzo wiele.

  OdpowiedzUsuń
 2. O bardzo chętnie bym przeczytała tą książkę! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części przygód tego kobiecego duetu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam autora, ale chętnie zaryzykuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie całą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z Tobą, że kolejna powieść jest lepsza :) I tak jak Ty czekam na kolejne :)
  Choć bardziej w "Ukochanym" odpwiadał mi humor

  OdpowiedzUsuń