środa, 4 listopada 2015

Podaruj mi miłość

Miłość to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiej osobie. Obdarzyć ją uczuciem, które sprawi, że stanie się dla nas najważniejsza. Niestety, nie zawsze w naszym otoczeniu znajduje się ktoś wprawiający nasze serce w rezonans albo odwzajemniający naszą sympatię. Czasem też zdarza się, że brakuje nam odwagi by dopuścić do głosu budzące się pragnienia. Ale czy zastawialiście się jakby to było zamiast gwiazdkowego prezentu znaleźć pod choinką miłość?

„Podaruj mi miłość” to zbiór dwunastu świątecznych opowiadań, które wyszły spod pióra wiodących autorów dla młodych czytelników m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i Davida Leviathana. Utrzymanych w bożonarodzeniowym klimacie i ukazujących różne odcienie miłości. Zabierający czytelnika w tuzin niepowtarzalnych podróży, które nie tylko rozgrzewają serce i pozwalają doświadczyć magii, ale również obcować z ciekawymi bohaterami – znaną piosenkarką uciekającą przed sławą, skazanym na prace społeczne młodocianym przestępcą, dziewczyną adoptowaną przez Świętego Mikołaja, kelnerką odkładającą na lepsze życie i innymi, którym los postanowił złożyć najwspanialszy świąteczny podarunek.


Tematem przewodnim antologii jest magia Świąt Bożego Narodzenia i miłość. Autorzy wikłają wykreowane postacie w sytuacje zmuszające je do weryfikacji własnych pragnień i trudnych decyzji. Nie potrzebują wielu słów by wprowadzić czytelnika w odpowiedni nastrój i wzbudzić w nim odpowiednie reakcje, a przy tym nie nadużywają cukru, słodyczy i piernikowej przyprawy, dlatego opowiadania nie wywołują mdłości, lecz dostarczają pokaźny ładunek pozytywnej energii i miłych wrażeń.

„Podaruj mi miłość” to publikacja, która nie tylko przywołuje magię świąt, ale też zwraca uwagę odbiorcy na wiele ważnych kwestii. Pisarze podejmują nie tylko temat uczuć, ale również poświęcenia, dokonywania trudnych wyborów i piętna przeszłości. Pokazują, że nie zawsze trzeba wyglądać szczęścia za horyzontem, ponieważ możemy przegapić to, co znajduje się w zasięgu naszego wzroku. I mimo że podjęty temat jest sztampowy, to sposób realizacji sprawia, że trudno nie popłynąć na falach książki.

Dla mnie te dwanaście przygód było fascynującym i nietuzinkowym doświadczeniem. I choć nie wszystkie historie w jednakowym stopniu przypadły mi do gustu, to każda z nich naraziła mnie na inny rodzaj emocji i wrażeń. Niektóre z nich poruszyły moje serce, inne wywoływały uśmiech, ale zdarzały się też takie, które pobudziły mnie do refleksji i przemyśleń.

Zbiór opowiadań „Podaruj mi miłość” to idealny gwiazdkowy prezent, który można podarować nie tylko z miłością czy sympatią, ale też z życzliwością i przyjaźnią. Pięknie wydany i zawierający opowieści okraszone najpiękniejszą magią praktykowaną przez ludzkość. Ponad czterysta stron przyjemności, która sprawi, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Polecam. 

Cytat: "Jeżeli nosisz w sobie magię, powinieneś chronić ją przez całe życie, bo kiedy raz pozwolisz jej zniknąć, już nigdy nie powróci."

Ze strony wydawnictwa:

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in.  Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.

Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą. 
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów… 

Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?

Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.
 

Tytuł: Podaruj mi miłość
Autor:Kelly Link, Holly Black, Gayle Forman, David Levithan, Ally Carter, Kiersten White, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Laini Taylor, Jenny Han, Rainbow Rowell, Matt de la Peña
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2015-11-04
Liczba stron:432
Za książkę dziękuję Wydawnictwu: Otwarte

22 komentarze:

 1. Ja zamierzam kupić tę książkę na święta i wtedy czytać. Będzie niepowtarzalna atmosfera i niepowtarzalna książka <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Na święta w sam raz, będę mieć na uwadze! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również zamierzam zakupić ją na święta. Cóż, jakby to powiedzieć, wolę zaczekać na klimat i bożonarodzeniową atmosferę, a teraz wziąć się za jakąś ciekawą fantastykę. Chyba zapowiada się wyjątkowy grudzień ^^
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam zamiar kupić przez świętami żeby poczuć magię świąt Bożego Narodzenia *.* Wszyscy tak bardzo wychwalają te opowiadania, że nie mogę się doczekać :D
  http://ksiazki-na-polkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka :) mam taką jedną, którą czytam sobie co roku na Święta, może ta do niej dołączy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki świąteczne? Poproszę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zupełnie nie przepadam za opowiadaniami i za niektórymi pisarzami, którzy je tworzą... Czyli podziękuję ;)

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 8. W pierwszej chwili nie byłam przekonana, ale teraz chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ogromną ochotę poznać powyższą publikację.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę że się zaopatrzę w ten tytuł na święta. Co prawda nie przepadam za opowiadaniami, ale dla tych zrobię wyjątek ;).

  OdpowiedzUsuń
 11. Poszłam dziś do księgarni żeby kupić, ale oczywiście nie było w moim mieście, porażka. W sumie przez internet będzie taniej:)

  OdpowiedzUsuń
 12. To mój przedświąteczny must have ;-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Pozycja idealna pod choinkę, chyba trzeba rozważyć jej kupno ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja chcę taki prezent na gwiazdkę :) Koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 15. Czemu by się nie zanurzyć w takiej historii na święta? :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Na pewno po nią sięgnę! W czasie świąt siedząc pod kocykiem, w skarpetkach z reniferami - to będze coś :)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo klimatycznie zapowiada się ta książka. Kocham taką świąteczną aurę. Muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo lubię opowiadania, do tego świąteczne? Zapowiada się znakomicie :) Narobiłaś mi ogromnej ochoty na ten zbiór :) Dodaję do listy życzeń na tegoroczne święta :D Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Od kiedy usłyszałam o tej książce po prostu marzę o tym by ją mieć. Na samym wstępie muszę przyznać, że spodobała mi się okładka, ale po przeczytaniu opisu książki i samej recenzji po prostu umieram by ją mieć :D

  OdpowiedzUsuń