piątek, 30 października 2015

PREMIERY MAG-a

Matthew Swift, czarnoksiężnik i Nocny Burmistrz, panuje nad sytuacją. Tak przynajmniej lubi sobie wyobrażać. Ale w Londynie, jak to w Londynie, nigdy nie brakuje problemów. Spożycie narkotyków utrzymuje się na wysokim poziomie. Nastoletni wandale odstraszają inwestorów. Rośnie również liczba przestępstw z użyciem przemocy. W swoim czasie Matthew Swifta nic by to nie obchodziło, ale teraz to on musi posprzątać ten bałagan.

W dodatku na rynku pojawił się nowy narkotyk, pył wróżek, którego produkcja polega na zamianie ludzi w chodzące laboratoria chemiczne, na nastoletnich wandali poluje mistyczna istota, a drobni przestępcy Londynu zaczynają umierać z magicznych powodów.

Szybko staje się jasne, że uporanie się z tymi problemami jest zadaniem Swifta. Jednakże ktoś wyraźnie chce go pouczać, jak powinien wykonywać swoje obowiązki. Swift musi się zorientować, kto stoi za falą przestępczości, a kto próbuje ingerować w jego pracę. Ma wielu starych wrogów i tylko garstkę przyjaciół. Jeśli chce uratować Londyn przed wzbierającą falą krwi, musi szybko się nauczyć odróżniać ich od siebie.

 
PREMIERA 30.10.2015 

 Tajemnicze Grobowce Czasu otwierają się. W rękach Dzierzby, który się z nich wynurzył, może spoczywać los całego rodzaju ludzkiego. Wygnańcy przypuścili szturm na Hegemonię Człowieka. Stworzone przez nas Sztuczne Inteligencje obróciły się przeciwko nam w próbie zbudowania Najwyższego Intelektu: Boga. Boga Maszyn. Jego powstanie może oznaczać unicestwienie ludzkości.

Za sprawą nieznanych sił losy Hegemonii, Wygnańców, SI i całego wszechświata splatają się wokół Dzierzby.

Oto wspaniała wizja przyszłości, w której wysoko rozwinięta technika miesza się z pradawnymi religiami, odkrycia naukowe łączą się z ponadczasową tajemnicą, a niezrównana ekstaza płynnie przechodzi w obezwładniającą zgrozę.

 
 PREMIERA 4.11.2015 

Przypominam również, że pierwszy tom cyklu - "Hyperion" można zdobyć tutaj

 

7 komentarzy:

 1. Rada Mniejszości zapowiada się ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się bardzo okładki. Szczególnie ta od "Upadku". Ale nie jestem przekonana co do samych książek. Poczekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiedzi tego wydawcy nigdy nie wywoływały we mnie większych emocji. Tym razem jest tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo, Dan Simmons, okładki do tej jego serii są obłędne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Och Rada mniejszości strasznie mnie intryguje, tylko poczekam na pierwsze recenzje. W dodatku ma genialną okładkę. Nie wiem czemu MAG jakoś zawsze umyka mi w zapowiedziach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza propozycja wydaje się być całkiem interesująca.

  OdpowiedzUsuń