piątek, 12 września 2014

Księżycowa dziewczyna

Selena Marie Gomez – aktorka, piosenkarka i filantropka, która karierę w show-biznesie rozpoczęła jako dziecko. Zadebiutowała w wieku siedmiu lat wcielając się w postać Gianny w serialu „Barney i przyjaciele”, ale sławę przyniosła jej rola Alex Russo z „Czarodzieje z Waverly Place”. Od tego czasu Selena wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to „Kopciuszek: Roztańczona historia” i „Program ochrony księżniczek”, a także zagrała w pełnometrażowym filmie kinowym – „Ramona i Beezus”. Była też założycielką i wokalistką grupy Selena Gomez & the Scene, która dotychczas wydała trzy albumy studyjne. Ma na koncie także solową płytę "Stars Dance".

„Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna” to fabularyzowana biografia księżniczki Disneya obejmująca okres od dnia narodzin do dziś. Ukazująca najważniejsze i przełomowe momenty z życia aktorki. Pierwsze sukcesy i porażki. Blaski i cienie sławy oraz trudy dorastania w świetle reflektorów. Autorka oprócz znaczących wydarzeń z życia młodej gwiazdy ukazuje jej relacje z matką oraz z najbliższymi przyjaciółmi. Nie zabrakło też rozdziałów poświęconych burzliwemu związkowi z Justinem Bieberem.


Czy z tej publikacji dowiecie się jaka jest Selena Gomez? Niewątpliwie tak, ale nie oczekujcie, że Wasza dotychczasowa wiedza zostanie w dużym stopniu poszerzona. Jednak przedstawienie biografii aktorki w formie historii pozwala dostrzec więcej niż podczas przyswajania suchych faktów czy informacji prasowych. Daje możliwość zajrzenia za kulisy sławy, które nie zawsze malują się w różowych barwach. Kariera niesie za sobą szereg wyrzeczeń i zanim dojdzie się na szczyt trzeba wiele poświęcić i czasem podejmować trudne decyzje.

Polskie wydanie książki zostało wzbogacone o fotografie ilustrujące ważne osoby i momenty z życiorysu Gomez. Uzupełniono je również o lata 2012-2014 czyli o najciekawsze i najważniejsze wydarzenia z ostatnich dwóch lat życia artystki. Autorem tej części publikacji jest dziennikarz muzyczny Robert Choiński.

Selena Gomez to osoba niewątpliwie godna bliższego poznania, ponieważ swoją postawą wzbudza pozytywne emocje i nie bez przyczyny stała się idolem nastolatek oraz głosem swojego pokolenia, któremu nie jest obojętny los biednych i skrzywdzonych ludzi. Dziewczyna, którą od przeciętnej nastolatki odróżnia tylko przynależność do świata show - biznesu, ponieważ oprócz zalet ma wady i zdarza jej się popełniać błędy oraz ulegać słabościom, ale przecież sławny czy utalentowany nie znaczy idealny.

Książka została napisana prostym, młodzieżowym i przyjaznym w odbiorze językiem, który pozytywnie wpływa na komfort i tempo czytania. Autorka szybko wzbudza zainteresowanie czytelnika i dba aby podczas lektury nie wkradła się nuda. I choć grupą docelową stanowią młodsi czytelnicy, myślę, że dla każdego fana i fanki aktorki jest to lektura obowiązkowa. 

Cytat: " - Masz śliczną córeczkę - powiedziała z uśmiechem. - Wybrałaś już dla niej imię?
- Selena - odparła bez wahania Mandy. - Wie pani, że to po grecku Księżyc? Prawda, że nie ma na świecie piękniejszego imienia?"

Ze strony Wydawnictwa:
Fabularyzowana biografia Seleny Gomez z dodatkowymi rozdziałami napisanymi specjalnie do polskiego wydania przez polskiego dziennikarza muzycznego Roberta Choińskiego, opisującymi jej życie przez ostatnie dwa lata.

Do pewnego momentu życie Seleny Gomez przypominało bajkę. Już jako dziesięciolatka została aktorką, a w wieku dwunastu lat – gwiazdą. Grała w serialach i filmach, nagrywała filmy, jej życie śledziły miliony fanów. Jej związek z Justinem Bieberem wydawał się idealny.

Ostatnie dwa lata wiele zmieniły w jej życiu. Bańka mydlana prysła. Księżycowej dziewczyny nie ominęły problemy miłosne – od wielu miesięcy para schodzi się i rozchodzi, stając się obiektem bulwarowych plotek. Nieobce jej były również problemy z alkoholem i narkotykami. Na jakim etapie teraz jest Selena? Ta książka odpowie na to pytanie i wiele, wiele innych.
 
Tytuł: Selena Gomez. Księżycowa dziewczyna
Autor:Catherine de la Glétais
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2014-09-10
Liczba stron: 208
Za książkę dziękuję Wydawnictwu: Feeria14 komentarzy:

 1. Za stara już jestem na takie książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie ciekawi mnie poznawanie Seleny Gomez bliżej, więc odpuszczę sobie tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się nadziwić urodą i wdziękiem Seleny. Jak to jest, że niektórym osobom natura daje tak piękną rysy twarzy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam Selenę z serialu ,,Czarodzieje z Waverly Place", ale nie jestem jej wielbicielką. Między innymi z tego powodu nie sięgnę po tę biografię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kompletnie nie interesuje mnie ta osoba, więc to pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. O nie dla mnie, nie, nie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie gdybym była fanką Seleny, to bym ją kupiła z wielką chęcią :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Życie Seleny Gomez nie interesuje mnie kompletnie, więc na pewno nie przeczytam :)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie lubię panny Gomez ani muzyki, jaką wykonuję, więc nie sięgnę po tę powieść.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ja też nie przepadam za Seleną Gomez, która dla mnie aktorką, niestety, nie jest żadną.

   Usuń
 10. Lubię jej piosenki, ale do książki mni nie ciągnie. Biografie to raczej nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fanką Gomez nie jestem, a i w ogóle czytanie biografii o tak "młodych" gwiazdkach nie jest dla mnie żadną przyjemnością. Lektura totalnie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że pojecie "piosenkarka" to za dużo jak na Selene ;)

  OdpowiedzUsuń