wtorek, 23 września 2014

EchopraksjaW dwóch wydaniach – standardowym i w Uczcie Wyobraźni

PREMIERA 24.09.2014

Przygotujcie się na całkowicie nową Osobliwość. Oto „Echopraksja”, kontynuacja nominowanego do nagrody Hugo „Ślepowidzenia”. Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają żywym pocztówki z Nieba, wierni wprowadzają się w ekstazę religijną, dokonując rewolucji w nauce; w którym genetycznie zrekonstruowane wampiry rozwiązują problemy nierozwiązywalne dla zwykłych ludzi, a żołnierze mają w głowie przełącznik trybu zombie, odcinający im samoświadomość podczas walki. A wszystko to monitoruje obca inteligencja, która nie zamierza się ujawnić.

Daniel Brüks jest żywą skamieliną, biologiem terenowym w świecie, gdzie biologia się zinformatyzowała; jest marionetką wykorzystaną przez terrorystów do zabicia tysięcy ludzi. Ukrywa się na pustyni w Oregonie, odwróciwszy się plecami do ludzkości, rozpadającej się z każdą sekundą na odrębne podgatunki. Jednakże którejś nocy budzi się w oku cyklonu, który wywróci cały świat do góry nogami.

Uwięziony na pokładzie statku lecącego do środka Układu Słonecznego, po lewej stronie ma dręczonego tęsknotą żołnierza, którego obsesją są szeptane wiadomości od dawno zmarłego syna. Po prawej – panią pilot, tropiącą człowieka, którego przysięgła zabić na miejscu. W cieniach za jego plecami czai się wampirzyca ze świtą zombie-ochroniarzy. Przed sobą zaś mają garstkę mnichów w szponach religijnego uniesienia, prowadzącą ich na spotkanie z czymś, co nazwali „Aniołami z asteroid”.

Na tej pielgrzymce Daniel Brüks, ludzka skamieniałość, stanie oko w oko z największym przełomem ewolucyjnym od powstania rozumu.


Patronat medialny: WP.pl, ksiazki.wp.pl, Kawerna, Gildia, Poltergeist, Fantasta, Katedra, QFANT, FK Olesiejuk

Autor: Peter Watts
ISBN: 978-83-7480-446-2
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Oprawa: twarda
Format: książka
Ilość stron: 432
Rok wydania: 24 września 2014
Cena detaliczna: 45,00
-----------
Autor: Peter Watts
Seria: Uczta Wyobraźni
ISBN: 978-83-7480-445-5
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Oprawa: twarda
Format: książka
Ilość stron: 352
Rok wydania: 24 września 2014
Cena detaliczna: 39,00

4 komentarze:

  1. Jako że kolekcjonuję wydania Uczty Wyobraźni, to pewnie zdecydowałabym się na właśnie to, ale przyznam, że ta druga okładka bardziej przyciąga mój wzrok ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, ale pierwszy raz słysze o tym i nie cuzje sie dosć zachecona.

    OdpowiedzUsuń