wtorek, 30 lipca 2013

Teatr czterech aktorów

Powieści ukazujące się w Czerwonej Serii odkrywają przed czytelniczkami różne oblicza zmysłowego świata. Każda z nich jest wycieczką w inne rejony erotycznych doznań i pokazuje różne odcienie pożądania. W czasach, kiedy seks przestał być tematem tabu, a alkowa utraciła aurę tajemniczości, wydawać by się mogło, że w literaturze erotycznej niewiele odbiorcę może zaskoczyć. Seks w książkach już nikogo nie szokuje, dlatego autorzy coraz częściej podejmują tematy trudne, czasem zakazane, pozwalając czytelnikom „przyjrzeć się” zjawiskom odbiegającym od powszechnie przyjętych norm zachowań.
 
„Mroczny sekret” to historia dwudziestotrzyletniej Harriet, która doszła do wniosku, że pragnie w życiu więcej, niż narzeczony, z którym seks jest tylko „w porządku” i dobrze płatna, choć monotonna praca. Z dnia na dzień rzuca wszystko, co zapewniało jej stabilizację i za namową przyjaciółki podejmuje pracę sekretarki u przebywającej w Anglii gwiazdy filmowej. Harriet jest pełna zapału i nadziei w stosunku do otwierających się przed nią możliwości, ale czy rzeczywiście wymarzona praca spełni jej oczekiwania i czy dziewczyna dostanie to, o czym marzyła?

Harriet jest osobą młodą, ufną i bardzo naiwną, dlatego tak łatwo wpada w zarzucone na nią sidła. Nawet przez myśl jej nie przejdzie, że pracodawczyni mogła ją oszukać i zatrudnić w zupełnie innym celu, niż prowadzenie sekretariatu. Nie wzbudza jej podejrzeń zbyt poufałe zachowanie męża szefowej, mało tego - jest zachwycona i bez skrupułów nawiązuje z nim romans. Nie wie też, że wszystko, co wydarzy się w nadchodzących dniach jest elementem ściśle zaplanowanego scenariusza, mającego zakończyć się określonym rezultatem.
 
„Zmysłowa gra”, która toczy się w domu sławnych i bogatych, jest pełna namiętności i zmysłowości. Choć reguły wydają się z góry ustalone, a przebieg wypadków łatwy do przewidzenia, okazuje się, że kiedy pionkami w grze są ludzie, uczucia mogą wyrwać się spod kontroli, a emocje wziąć górę nad rozsądkiem. Misternie ułożony plan może lec w gruzach.
 
W tej książce główny element fabuły stanowi seks, który przez cały czas wisi w powietrzu, a bohaterowie nie przepuszczą żadnej nadarzającej się okazji. Sceny erotyczne są śmiałe, bardzo zmysłowe i pobudzające wyobraźnię, a co najważniejsze - podane ze smakiem. Autorka nie żałuje czytelnikowi detali i ze szczegółami opisuje poczynania bohaterów. Odkrywa też emocje, wrażenia i  odczucia postaci, dopełniając przedstawiony obraz. Momentami jest naprawdę gorąco i można poczuć ciarki na plecach.
 
Autorka oprócz zdrady i małżeństwa żyjącego w „wolnym związku” ukazuje problem miłości kazirodczej. Siostry, która mimo zawarcia związku małżeńskiego nie potrafi zakończyć relacji łączącej jej z bratem. Zależności skomplikowanej i nie do zaakceptowania, a jednak zdarzającej się pod wpływem pewnych czynników i okoliczności.
 
Niewątpliwie największym autem książki jest seks,  który „podany” jest w bardzo przyjemny sposób. Zabrakło mi jednak większego skupienia na uczuciach bohaterów, a ich relacje poza łóżkiem zostały potraktowane zbyt powierzchownie. Dlatego też postacie można odebrać jako osoby płytkie, podatne na wpływy i manipulację, głuche na argumenty rozsądku, gotowe rozłożyć nogi na każde zawołanie, a myślę, że nie taki był zamysł autorki.
 
Fabuła nie jest skomplikowana, a rozwój wypadków łatwy do przewidzenia, choć nie brakuje intryg, tajemnic i zwrotów akcji. Nie byłam zaskoczona przebiegiem wydarzeń. Nie przeszkadzało mi to jednak, ponieważ książka dostarczyła mi interesujących doznań na innej płaszczyźnie. Bardzo pomocny w tym okazał się lekki i barwny styl autorki, który sprawiał, że moja wyobraźnia pracowała bez najmniejszego wysiłku.
 
Książka dostarczyła mi miłych i ciekawych wrażeń. Spędziłam w jej towarzystwie jedno popołudnie i nie był to czas stracony. Nie doznałam olśnienia, nie zostałam też pobudzona do głębokiej refleksji, ale sięgając po tego rodzaju literaturę nie takich efektów oczekuję. Jeżeli macie ochotę na lekką, niewymagającą lekturę z dużą dawką śmiałego i gorącego saksu, to ta książka jest dla Was. Moim zdaniem lektura idealna na wakacje.
 

Cytat " -Zanim sobie uświadomi, co się dzieje, będzie już zbyt zaangażowana, żeby odejść. Zaufaj mi Rowena. Jeśli na czymś się znam prócz robienia filmów, to na kobietach"

Ze strony wydawnictwa:

Sekretny świat seksualnych obsesji i erotycznych intrygHarriet Radcliffe ma dwadzieścia trzy lata, stałą pracę i narzeczonego. Z pozoru jest szczęśliwa, ale tak naprawdę jej życie jest bardzo nudne. Wszystko wskazuje na to, że nadszedł właściwy moment, aby do przewidywalnej codzienności wprowadzić odrobinę pikanterii.
Dziewczyna odpowiada na ogłoszenie o pracę i nieoczekiwanie zostaje asystentką znanej na całym świecie gwiazdy filmowej. Nagle otwiera się przed nią sekretny świat seksualnych obsesji i erotycznych intryg. Zanurzając się w nim, Harriet stopniowo i z niemałym zaskoczeniem odkryje własne potrzeby i pragnienia.

 

Czerwona Seria jest pierwszą erotyczną serią na rynku stworzoną z myślą o nowoczesnych kobietach, podążającą śladem ich intymnych pragnień, czerpiącą z ich najskrytszych fantazji.
Odważne obyczajowo powieści poruszają tematy zniewolenia i ponownego wyzwolenia; oddania kontroli i poznawania własnych granic. Prezentowane tytuły, pisane przez kobiety i z myślą o kobietach, eksplorują obszary dotąd uważane za nieprzyzwoite. Powieści te nie raz zaskoczą różnorodnością doznań i przeżyć, będą rozbudzać, podniecać i podsycać pragnienie.

Zapraszamy na profil serii na Facebooku: http://www.facebook.com/CzerwonaSeria

Tytuł: Mroczny sekret
Autor: Susan : Marina Anderson
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 240
Data wydania: 2013-06-19

Czerwina Seria na Facebooku Czerwona Seria
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca
 
 
 

 

 


 

14 komentarzy:

 1. Jakoś mnie ta książka nie zachęciła do jej przeczytania, więc ją sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za książkę podziękuje- nie przepadam za literaturą erotyczną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją w planach, więc tym chętniej przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka trochę a'la bestseller "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - prosta i przyjemna? Na razie nie będę jej miała w planach, ale może kiedyś się skuszę :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosta i przyjemna, ale napisana w lepszym stylu. Nie ma mnóstwa powtórzeń i słownictwo jest o wiele bogatsze

   Usuń
 5. Zainteresowałaś mnie, taką lekturę z chęcią bym poczytała na hamaku z dobrą kawką.

  OdpowiedzUsuń
 6. No nie wiem... może kiedyś się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam już dosyć czytania literatury erotycznej więc za tą książkę podziękuję, ale nie zmienia to faktu, że recenzja jest bardzo ciekawa :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak na razie przeczytałam jedną książkę erotyczną i nie ciągnie mnie do reszty, choć na pewno będą lepsze... Może kiedyś się za nią wezmę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam twórczość pani Anderson dzięki jej "Przystani Posłuszeństwa". Książkę czytało się szybko i dobrze, ale przyznam szczerze, że miałam okazję poznać już zdecydowanie lepsze powieści erotyczne. Podejrzewam, że z "Mrocznym Sekretem" jest podobnie. Może kiedyś sięgnę po tę lekturę, gdy nie będę miała nic ciekawszego do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak na razie sobie odpuszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie to modny trend ostatnio...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem czy erotyczna obyczajówka to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń