środa, 10 lipca 2013

Nowa książka Katarzyny Michalak już 15 sierpnia

Od czasu Ani z Zielonego Wzgórza nie opowiedziano tak wzruszającej historii!
 
Zaskakujące zwroty akcji,  skrywane emocje i tajemnice, skomplikowane relacje rodzinne to w skrócie najnowsza książka Katarzyny Michalak! 
 
Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, która nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko… Tajemnica z przeszłości zmusi mężczyznę do postawienia pytań o to, co naprawdę jest ważne i czy w jego życiu jest miejsce na rodzinę.
 
Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają. Ogromna ilość wzruszeń gwarantowana!

Katarzyna Michalak już w wieku 6 lat napisała pierwszą książkę: była to opowieść o zwierzętach. Od tamtej  pory pisanie i zwierzęta to jej największe pasje. Jest niezwykle wszechstronną autorką - pisze nie tylko wzruszające powieści obyczajowe, lecz również doskonale odnajduje się w literaturze erotycznej oraz fantastyce. W planach ma nawet powieść historyczną! Każda jej nowa książka to wysokie notowania na listach bestsellerów, kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy i coraz liczniejsza grupa wiernych czytelników. Wartka akcja, błyskotliwe dialogi i wyraziści bohaterowie, oraz ogromny ładunek emocjonalny, który nie pozwoli na obojętność, to znaki charakterystyczne jej twórczości.
 
Ulubione cykle czytelniczek to "trylogia słoneczna", do której należą Poczekajka, Zachcianek i Zmyślona oraz seria "owocowa": Rok w Poziomce, Lato w Jagódce, Wiśniowy dworek  oraz Powrót do Poziomki. Dużym uznaniem cieszy się także seria "z kokardką" i Kroniki Ferrinu. Katarzyna Michalak uciekła z Warszawy do wymarzonego domku pod lasem, zwanego Poziomką. Tam, w otoczeniu wiekowych sosen, pisze o domu, który jest w nas, o miłości, która gdzieś czeka na każdego, o tym że marzenia się spełniają i o zwierzętach, towarzyszących jej przez całe życie.
 

 
 

6 komentarzy:

 1. Nieprawdopodobnie wiele książek wydaje ostatnimi czasy pani Michalak. Szczerze powiedziawszy, nie czytałem jeszcze żadnej powieści pióra tej autorki. Miałem jednak niedawno chętkę na "Bezdomną", lecz kilka niezbyt pozytywnych recenzji ugasiło moje pożądanie. To chyba po prostu nie moja bajka. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zauważyłam, że Pani Kasia ostatnio wydaje sporo książek, miałam przyjemność przeczytania "Mistrza", który jak sama Autorka twierdzi odkrywa ciemne zakamarki Jej duszy i muszę przyznać że ta lektura mnie "porwała" i dostarczyła mi wrażeń jakich się nie spodziewałam. Na "Bezdomną" też miałam ochotę, ale kilka recenzji na zaufanych blogach ostudziło mój zapał, może kiedyś po nią sięgnę

   Usuń
 2. Oooo matkoo, ale śliczniasta okładka! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. tyle razy przechodziłam w księgarni obok książek Pani Kasi, jednak muszę przyznać, że jakoś zawsze odchodziłam zniechęcona sama nie wiem czym, na pewno nie kupiłabym książki ale jeśli tylko uda mi się jakąś wypożyczyć, zrobię to i może sama się przekonam w czym tkwi fenomen tej twórczości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie się zapowiada, ale na razie odpuszczę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze książek Katarzyny Michalak, ale za każdym razem kiedy jestem w bibliotece, mam ochotę po nią sięgnąć. Widzę, że w końcu muszę spełnić moją zachciankę :)

  OdpowiedzUsuń