wtorek, 21 maja 2013

"Opiekunkę Grobów" Melissa Marr

W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa.
 
Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville.
 
Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie.

 
"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych.
 
Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr. - Charlaine Harris
 
Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem. - Publishers Weekly
 
tytuł oryginału:
Graveminder
przekład: Monika Orłowska
ISBN 978-83-7674-224-3
[EAN 9788376742243]
Rok wydania: 2013
Wymiary: mm
Liczba stron: 0
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: fantastyka i groza

http://www.replika.eu/index.php?k=akt&s=konkurs  
 8 komentarzy:

 1. Czekam na tę książkę z niecierpliwością:)
  Zapraszam Cie na konkurs: http://ciszaczasija.blogspot.com/2013/05/konkurs.html
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć i poczuć dreszcz emocji w świecie dark fantasy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że mnie zachęciłaś. Brzmi cudownie <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Skutecznie mnie zachęciłaś. Podoba mi się klimat tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Narobiłaś mi na nią ochoty

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawie , ale poczekam na Twoją reckę

  OdpowiedzUsuń