czwartek, 24 września 2015

Wrześniowe pokusy MAG-a


 W swoim drugim, oszałamiającym zbiorze ponad trzydziestu opowiadań Neil Gaiman zapuszcza się na niezbadane terytoria pomiędzy życiem i śmiercią, percepcją i rzeczywistością, ciemnością i światłem.

Rzeczy ulotne, poruszające zmysły, wyobraźnię i serce, to cudowny dar jednego z najniezwyklejszych artystów naszych czasów.


 PREMIERA 18/09/2015


Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart - silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.

Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny na twarzy chłopaka doprowadza Wren do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie powinna zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go zlikwidować...

 PREMIERA 23/09/2015

 

11 komentarzy:

 1. Ta druga pozycja bardzo mnie zaintrygowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta pierwsza ma niesamowitą okładkę, ale niezbyt tego autora lubię...

  OdpowiedzUsuń
 3. Restart to moja pozycja obowiązkowa, jak tylko znajde fundusze to na pewno kupie;)

  pokolenie-zaczytanych

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też jestem za "Restartem" - wydaje się być bardzo ciekawa...

  OdpowiedzUsuń
 5. Gaimana czytałam Księgę cmentarną i choć może nie będę namiętnie śledzić jego twórczości, to nie powiem, zrobił na mnie ogromne wrażenie. :)
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowała mnie pierwsza pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Restart" musi być bardzo intrygującą pozycją! ;)

  OdpowiedzUsuń