poniedziałek, 14 września 2015

Dora Wilk powraca!

Najlepsze co ma do zaoferowania polskie urban fantasy.


Ropuszki”

Dora Wilk powraca! A wraz z nią jej wesoła kompania bohaterów, których pokochaliście czytając heksalogię. 14 opowiadań ze Świata Thornu. Nie tylko z perspektywy Dory Wilk, ale również innych bohaterów, dotychczas drugoplanowych.

Szalone diablice, zdeprawowane wilki, przesadnie romantyczne bóstwa, niebiańscy włamywacze i wampiry z problemami... To tylko mały wybór tego, z czym musi się mierzyć Dora i jej przyjaciele w opowiadaniach zebranych w tym tomie. 

 Tę kobietę nuda po prostu omija z daleka. To zaraźliwe!

PREMIERA 18.09.2015

 
ILUSTRACJE Wykonane przez Magdalenę Babińską.
Aneta Jadowska - Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Tak powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy, więc kończąc prace nad heksalogią, już obmyśla kolejne powieści. 

Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Byłaby dziś frontmenką kapeli rockowej, gdyby nie została obdarzona słuchem wystarczająco dobrym, by wiedzieć, że za grosz nie potrafi śpiewać.

Gdyby miała 9 żywotów jak kot, mogłaby zrealizować fantazje o zawodach idealnych: byłaby policjantką, dziennikarką, aktorką, szalonym naukowcem... Ale że na stanie posiada pojedynczy żywot, zajmuje się pisaniem, a jej bohaterowie przeżywają przygody, których starczyłoby na 9 żyć.


10 komentarzy:

 1. Nie znam autorki, tzn. słyszałam o niej, ale nie przeczytałam żadnej książki. Może w końcu będę musiała się zdecydować na jakiś tytuł, bo na te Ropuszki czeka tyle osób, że to chyba musi być coś fajnego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej autorce i jej serii, kiedyś na pewno ją przeczytam, może też sięgnę po opowiadania :)

  www.dosc-powaznie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jeszcze kilka części do przeczytania, więc na razie nie czekam na premierę tych opowiadań, lecz jak tylko skończę heksologię to z pewnością się skuszę na opowiadania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem w połowie serii i chociaż z tomu na tom nasza Dora zaczynała mnie coraz bardziej irytować to i tak z przyjemnością zapoznałabym się z książką! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria o Dorze Wilk jest świetna! Niedawno skończyłam czytać i nie mogę się już doczekać "Ropuszek" :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam całe mnóstwo pochwał na temat autorki, ale jeszcze jakoś nie miałam okazji, żeby sięgnąć po którąkolwiek z powieści Jadowskiej. Pewnie będzie trzeba to zmienić w najbliższym czasie :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ukrywam, bardzo zainteresował mnie ten wpis. Mam już upatrzoną w sieci serię o Dorze Wilk;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba widziałam gdzieś tę książkę, ale o tej Autorce tak szerzej to pierwszy raz czytam...

  OdpowiedzUsuń
 9. Więc to już dziś premiera;) Przyznam, że urban fantasy w polskim wydaniu nigdy mnie nie zachwycała, ale Twoja rekomendacja jest na tyle przekonywująca, że spróbuję ponownie się do niej przekonać.

  OdpowiedzUsuń