czwartek, 14 lipca 2016

Nie omijaj szczęścia

"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz." - Phil Bosmans. Każdy z nas chce być szczęśliwy i choć szczęście ma bardzo indywidualny wymiar, większość z nas postrzega je jako osiągnięcie poczucia bezpieczeństwa, spełnienie w miłości, samoakceptację i samorealizację. I mimo, że życie można ułożyć sobie zawsze i wszędzie, to często droga do spełnienia marzeń bywa kręta i wyboista.

„Nie omijaj szczęścia” to kontynuacja powieści „Błękitne dziewczyny” autorstwa Ewy Podsiadły – Natorskiej. Radomianki z urodzenia i wyboru. Absolwentki filologii polskiej. Dziennikarki współpracującej z lokalnymi mediami i ogólnopolskimi portalami internetowymi. Uzależnionej od pisania wielbicielki podróży i dobrej kuchni.


Życie Kai Redo wreszcie wkroczyło na właściwe tory. Odnalazła miłość, ma pracę, a jej facebookowy profil „SZCZĘŚLIWE POLKI” cieszy się coraz większą popularnością. A jednak dziewczyna ma powód niepozwalający jej cieszyć się pełnią szczęścia. Gdyby tego było mało w życiu jej przyjaciółek - Mini i Madzi nie brakuje zawirowań. Nadchodzą zmiany, ale czy dziewczyny są gotowe na niespodzianki jakie szykuje im los?

Najnowsza powieść Ewy Podsiadły – Natorskiej to nasycona emocjami i optymizmem opowieść o współczesnych kobietach, które marzą, pragną, ale również muszą borykać się z problemami dnia codziennego, dokonywać wyborów, podejmować ryzyko, a czasem weryfikować swoje priorytety. Autorka w bardzo plastyczny sposób pokazuje przepis na sukces i udowadnia, że każdy z nas jest kowalem własnego szczęścia. Okazuje się, że nie trzeba wiele wysiłku by w szklance do połowy pustej dostrzec szklankę do połowy pełną.

Ewa Podsiadło – Natorska czerpie z życia i robi to w bardzo wiarygodny sposób. Powołała do życia zwykłe, przeciętne dziewczyny, którym nieobce są kryzysy w związku, zbędne kilogramy, nadmierny pesymizm, niechciana ciąża czy idealizowania przeszłości i pokazała im prostą drogę do szczęścia. Stworzyła pewnego rodzaju lustro, w którym niejedna czytelnicza będzie mogła zobaczyć siebie, a dzięki odpowiedniej perspektywie osiągnie odpowiedni dystans i może dostrzeże więcej niż patrząc wprost.

"Nie omijaj szczęścia" to powieść z gatunku lekkich i przyjemnych, pozwalających miło spędzić czas, a jednocześnie zawierających ukrytą "wiadomość". I choć autorka nie napisała niczego odkrywczego, to przedstawiona historia pobudza czytelnika do refleksji i przemyśleń. Dodaje wiary i przypomina o tym, o czym wszyscy wiemy, ale często nam to w biegu życia umyka. Książkę polecam wszystkim dziewczynom, które lubią niebanalne podróże literackie i nie boją się sięgnąć po własne szczęście.

Cytat: "(...) Każdy z nas przynajmniej raz w życiu przeżywa własny błąd w Matrixie."

Ze strony wydawnictwa:


Jeśli już znasz Błękitne Dziewczyny, to w tej książce spotkasz je ponownie. Jeśli ich nie znasz, to najwyższa pora je poznać!

Życie Kai Redo wreszcie zaczyna się układać. Znalazła pracę i miłość, a prowadzony przez nią facebookowy profil "Szczęśliwe Polki" cieszy się rosnącą popularnością. Jednak Kaja nie osiada na laurach – wymyśla kolejną akcję i zachęca kobiety do prowadzenia pamiętnika pozytywów, dzięki któremu mogą docenić to, co osiągnęły i dostały od życia. Nawiązuje również współpracę z dużym czasopismem, gdzie pojawiają się zdjęcia Błękitnych Dziewczyn – szczęśliwych kobiet, pozujących z kartkami, na których piszą o rzeczach, które napawają je dumą. Kaja wciąż może liczyć na wsparcie Mini i Madzi, choć w życiu serdecznych przyjaciółek głównej bohaterki nie brakuje emocji, jedną z nich prześladuje stalker, a drugą czeka nie lada rewolucja związana z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny…

Tytuł: Nie omijaj szczęścia
Autor  Ewa Podsiadły – Natorska
Wydawnictwo: AKURAT
Liczba stron: 576
Data wydania: 2016-06-08
 
 Biorę udział w konkursie „Błękitne Dziewczyny” z okazji premiery książki „Nie omijaj szczęścia” Ewy Podsiadły-Natorskiej. Autorka debiutowała powieścią „Błękitne Dziewczyny” – opisała w niej przygody tryskającej energią Kai Redo, która tworzy internetowy projekt zmieniający życie jej oraz tysięcy kobiet z całej Polski. Nazywają się Błękitnymi Dziewczynami – są szczęśliwe i akceptują siebie
 
 Za książkę dziękuję Wydawnictwu AKURAT

3 komentarze:

  1. Lubię optymistyczne książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że ciekawa pozycja. Lubię czasem sięgnąć po taką"lekką" propozycję książkową :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo optymistyczna powieść. Polecam ją wszystkim kobietom :)

    OdpowiedzUsuń