piątek, 29 lipca 2016

Harry Potter wyczarował rekord !

 1. „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” jest najczęściej zamawianą w przedsprzedaży książką w blisko 20-letniej historii empik.com. Do tej pory, na trzy miesiące przed pojawieniem się tytułu w księgarniach, zamówiono kilka tysięcy egzemplarzy w polskim tłumaczeniu. Tym samym został pobity rekord liczby zamówień należący do poszczególnych tomów całej sagi o przygodach czarodziejów z Hogwartu.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko” autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny z magicznego świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera przedstawienia odbędzie się na słynnym londyńskim West Endzie 30 lipca, dzień później w sprzedaży pojawi się książka w oryginalnej wersji językowej. Premiera „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka” w polskim tłumaczeniu została zaplanowana na 22 października i właśnie tego dnia zostaną dostarczone egzemplarze kupione w przedsprzedaży.


Zainteresowanie tym tytułem utrzymuje się stale na wysokim poziomie a spodziewamy się, że tuż przed premierą lawinowo wzrośnie. Finalnie liczba zamówień w tzw. pre-orderze na pewno się podwoi i rekord zamówionych egzemplarzy będzie długo nie do pobicia – podkreśla Szymon Bujalski, Dyrektor empik.com i przypomina, że już 31 lipca w warszawskim salonie Empik Arkadia odbędą się urodziny Harry'ego Pottera. W świecie czarodziejów niezwykłe zdarzenia są codziennością, ale ta impreza otwarta będzie dla każdego mugola niemającego dostępu do magicznej rzeczywistości.

Akcja „Przeklętego Dziecka” dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Urodziny Harry'ego Pottera
31 lipca, godz. 14-18
Empik Arkadia,
Warszawa, Al. Jana Pawła 82


8 komentarzy:

 1. Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie ciągnie mnie do Harry'ego. Może kiedyś po nią sięgnę, ale na pewno nie będzie to w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Promocja książki już ruszyła i gdzie nie zajrzę to ją napotykam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma takiej opcji, żeby ta książka nie wylądowała na mojej półce ;) I wcale się nie dziwię, że został pobity rekord :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już zamówiłam dawno temu :). Niby się człowiek trochę boi rozczarować, ale w sumie jestem ciekawa. Plus i tak masę fanfików czytam, to się czas i na tę historię znajdzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham cykl HP, ale troszkę obawiam się tego tomu. Urodziny Harry'ego zawsze świętuję - jak to wierna fanka serii, ale wydarzeniem najważniejszym w tym roku (z tego uniwersum) jest dla mnie premiera filmu o amerykańskiej społeczności czarodziejów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się doczekać, a jednocześnie boję się, że trochę zepsuje mi zdanie na temat tamtego świata :D Mam nadzieję, że jednak będzie dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 7. Serię HP uwielbiam, ale sztuka HP... nie, nie i jeszcze raz nie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym przeczytać :), chociaż także obawiam się, że może okazać się rozczarowująca.

  OdpowiedzUsuń