niedziela, 27 grudnia 2015

Katarzyny Michalak przepis na szczęście

„Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz." - Phil Bosmans. Każdy z nas chce być szczęśliwy i choć szczęście ma bardzo indywidualny wymiar, większość z nas postrzega je jako osiągnięcie poczucia bezpieczeństwa, spełnienie w miłości, samoakceptację i samorealizację. Ale czy zastawialiście się kiedyś czy szczęście można sobie wyczarować i czy istnieje przepis na jego osiągnięcie?

W publikacji „Sekretnik czyli przepis na szczęście” - niepraktycznym poradniku Katarzyna Michalak prezentuje narzędzia pomagające spełniać marzenia i ukazuje kierunki, którymi należy podążać by osiągnąć sukces. Zawiera z czytelnikiem umowę, by pokazać mu, że sama recepta na szczęście to za mało, a między marzeniami a ich realizacją jest przepaść, której pokonanie może wymagać czasu, wysiłku i determinacji. Łatwo jest marzyć, ale ze spełnianiem pragnień już jest trochę trudniej.

Katarzyna Michalak rozkłada marzenia na czynniki pierwsze i ukazuje najczęstsze błędy popełniane przy ich realizacji. Odkrywa potęgę świadomości, podświadomości, nadświadomości oraz lęki związanie z ryzykiem porażki lub powodzeniem naszego przedsięwzięcia. Uświadamia, że warto marzyć rozsądnie i weryfikować mrzonki, by nie tracić energii na to, co nierealne. W swoich rozważaniach dotyka m.in. zagadnień związanych z: pracą, rodziną, miłością, zdrowiem, urodą i pieniędzmi.

Życiorys autorki niewątpliwie jest dowodem na to, że Katarzyna Michalak nie boi się marzyć i ma odwagę spełniać swoje pragnienia. Jednak nie należy zapominać, że sukces czy szczęście jest wypadkową wielu zmiennych i nie na wszystkie mamy wpływ. Czasem katalizatorem lub motorem sprawczym jest przypadek, zbieg okoliczności czy korzystny układ gwiazd. Jednak trudno nie przyznać pisarce racji, że siedząc i czekając na przysłowiowego księcia na białym koniu można się rozczarować, a biorąc sprawy we własne ręce i podejmując ryzyko stwarza się szansę odmiany własnego losu.

I choć Katarzyna Michalak nie prezentuje niczego odkrywczego, bo przecież każdy z nas ma świadomość, że jest kowalem swojego losu i tylko od nas zależy czy znajdziemy w sobie odwagę by marzyć i realizować marzenia, czy też spoczniemy na laurach ciesząc się tym, co mamy. Jednak forma przekazu i dialog z czytelniczką może być dobrym motywatorem do działania. Takim przysłowiowym pozytywnym kopem w cztery litery pobudzającym do podjęcia odpowiednich kroków. 

„Sekretnik czyli przepis na szczęście” to pięknie wydany bardzo osobisty poradnik o tym, jak uwierzyć w moc marzeń. Niepoparty naukowymi tezami, statystykami i rzędami danych, lecz doświadczeniami kobiety, która nie bała się walczyć o własne marzenia i osiągnęła sukces. W moim odczuciu trochę naiwny i infantylny, ale niewątpliwie niosący ładunek pozytywnej energii. Czy dzięki tej książce komuś uda się spełnić marzenia?, Nie wiem. Ale jeśli nie macie własnej recepty na szczęście, to w tej książce znajdziecie kilka cennych rad.

Poradnik polecam marzycielkom, jednak dla kobiet twardo stąpających po ziemi ta lektura może być rozczarowaniem. I nie mam tu na myśli, że jak nie pragniesz willi, Leksuasa i księcia z bajki, to jesteś niepoprawną realistką, tylko nie znajdziesz tu niczego, czego byś już nie wiedziała, a pewne informacje mogą cię zszokować. Dlatego, jeśli jesteś szczęśliwa i wiesz jak ten stan osiągnąć odpuść sobie wszelkie poradniki w tej dziedzinie. Nie czytaj, tylko ciesz się swoim życiem.

„Słuchaj, kochana, dlaczego Ty właściwie siedzisz i marzysz, zamiast być szczęśliwą posiadaczką (…) willi, lexusa i księcia?”

Niewątpliwie ciekawym gadżetem jest pościel inspirowana książką "Sekretnik" Katarzyny Michalak

Sekretnik
  
Ze strony wydawnictwa:
Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca?
Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia.
Wystarczy wyobraźnia, odwaga i drobna pomoc Sekretnika.
Była zwyczajną dziewczyną. Gnieździła się w maleńkiej kawalerce i nienawidziła swojej pracy. Pewnego dnia stała się pisarką bestsellerów, kobietą sukcesu, a Sekretnik napisała w swoim wymarzonym domku pod lasem. Kopciuszek?
Nie! – Drimerka, która zdobyła się na szczerą rozmowę z samą sobą.


Sekretnik to bardzo osobisty, praktyczny poradnik, jak uwierzyć w marzenia
i dostrzec te, które są naprawdę nasze.

Katarzyna Michalak dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, i pokazuje, że chociaż droga do sukcesu bywa kręta i wyboista, można marzyć skutecznie.


Tytuł: Sekretnik czyli przepis na szczęście
Autor Katarzyna Michalak 
Wydawnictwo: ZNAK
Liczba stron:216
Data wydania: 2015-11-04
Za książkę dziękuję Wydawnictwu ZNAK

10 komentarzy:

 1. Widziałam już wcześniej tę nietypową pościel inspirowaną książką "Sekretnik" - świetny gadżet, zwłaszcza dla fanów autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet osoby z pozoru szczęśliwe potrzebują czasem takiego poradnika :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami zaglądam do takich właśnie poradników. Może więc skuszę się na ten.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tej chwili trzymam się od takich książek z daleka. :c

  OdpowiedzUsuń
 5. przesada wydawać coś takiego... i jeszcze ta pościel xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja niestety za tą autorką nie przepadam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Stanowczo nie jest to książka przeznaczona dla mnie. Trzymam się z daleka od takich pozycji. :)
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki nie czytałam, ale podpatruję profil autorki na fb i Sekretnik jest kopalnią cytatów i myśli, czym mnie totalnie kupił. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kto może jednak się i skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka kojarzy mi się z poradnikami Beaty Pawlikowskiej.

  OdpowiedzUsuń