środa, 8 stycznia 2014

"POKÓJ" Gene Wolfe w UCZCIE WYOBRAŹNI Od 15 stycznia

Nowe posłowie autorstwa Neila Gaimana

„Złożona, niegodziwa, głęboka i niezwykła powieść jednego z najlepszych amerykańskich pisarzy... To nie tylko jedna z moich ulubionych książek (choć z pewnością nią jest), ale również jedna z nielicznych współczesnych powieści, które podziwiam.”  - Neil Gaiman, autor „Amerykańskich bogów” i cyklu „Sandman”.

„Pokój”, pierwotnie wydany w roku 1975, to dzieło błyskotliwe i urzekające. Pełne melancholii wspomnienia Aldena Dennisa Weera, rozgoryczonego starca spędzającego ostatnie dni życia w małym miasteczku na Środkowym Zachodzie Stanów, w miarę rozwoju historii ujawniają swój nadnaturalny wymiar. Wyobraźnia Weera zdolna jest bowiem unicestwić czas i przeobrazić rzeczywistość, wykraczając poza samą śmierć. „Pokój”, wielki, poruszający i bezkompromisowo szczery, jest jednym z największych dzieł naszych czasów.

 Gene Wolfe, nazywany przez „The Denver Post” jednym z „olbrzymów s.f.”, wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody z tej dziedziny, w tym nagrody Nebula, Hugo i World Fantasy. „Pokój” to jego pierwsza pełnowymiarowa powieść, świadcząca o geniuszu, który później rozkwitł w dziełach takich jak "Księga Nowego Słońca".

Tytuł:  Pokój
Autor:  Gene Wolfe
Seria: Uczta Wyobraźni
ISBN:  978-83-7480-415-8
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Oprawa:  twarda
Format:  135x202
Liczba stron:  240
Rok wydania:  15 stycznia 2014
 Cena detaliczna:  37,00 zł

2 komentarze:

  1. O tej książce również słyszałam. Mam nadzieję, że jak ją już przeczytam, to się nie zawiodę. :-)

    http://shelf-of-books.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda interesująco, poczekam na pierwsze recenzje :)

    OdpowiedzUsuń