piątek, 11 stycznia 2013

Dom Łańcuchów Steven Erikson 11 stycznia 2013


Od wydarzeń opisanych w „Bramach Domu Umarłych” minęło kilka lat. Sznur  Psów uległ zagładzie. Coltaine, otaczany czcią dowódca malazańskiej  Siódmej Armii, nie żyje. Tavore, siostra Ganoesa Parana i przyboczna  cesarzowej, przybyła do ostatniej malazańskiej placówki w Siedmiu  Miastach. Choć brak jej doświadczenia, musi uczynić z niewielkiej armii,  złożonej głównie z rekrutów, sprawną machinę wojenną i poprowadzić ją  przeciwko hordom Tornada sha'ik. Jej jedyną nadzieją jest wskrzeszenie  zniszczonej wiary garstki weteranów ocalałych z legandarnego marszu  Coltaine'a.
Na odległej Raraku, w sercu Świętej Pustyni, czeka jasnowidząca sha'ik  ze swą armią buntowników. Jej skłóceni przywódcy - plemienni wodzowie,  wielcy magowie, malazański renegat i służący mu czarodziej - toczą  zaciekłą walkę o władzę, która w każdej chwili może zniszczyć powstanie  od środka.
Tak zaczyna się nowy, wspaniały rozdział „Malazańskiej Księgi Poległych”  Stevena Eriksona - epickiej powieści o wojnie, intrygach, magii i  zdradzie, napisanej przez autora uważanego za jednego z najbardziej  pomysłowych i interesujących twórców współczesnej fantasy.


Autor:  Steven Erikson
ISBN:  978-83-7480-281-9
Tłumaczenie:  Michał Jakuszewski
Oprawa:  miękka
Format:  165x230
Liczba stron:  852
Rok wydania:  11 stycznia 2013
Cena detaliczna:  59,00 zł

Patronaty medialne: Fantasta, Katedra, Poltergeist, QFANT, Kawerna, Gildia, WP, ksiazki.wp.pl, Olesiejuk


Fragment : Dom Łańcuchów

3 komentarze:

  1. Nie słyszałam o tej książce, ale zapowiada się niezwykle intrygująco. Przeraża mnie jednak jej objętość. Strasznie duże tomiszcze :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę się musiał poważnie zastanowić nad książkami tego autora, bo wygląda to całkiem ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. książka zapowiada się na ciekawą lekturę :)

    OdpowiedzUsuń