czwartek, 24 stycznia 2013

Atlas Chmur wybrany Ebookiem Roku 2012

 

W  Galu Ebooka 2012 w konkursie na najlepszego ebooka minionego roku organizowanej przez Publio.pl głosami czytelników najlepszym ebookiem roku został Atlas Chmur Davida Mitchella wydany przez Wydawnictwo Mag. Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan.


Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.
Link do książki: Atlas Chmur
 

3 komentarze:

 1. kiedyś na pewno przeczytam, ale raczej później niż wcześniej ;) a z filmem poczekam aż do momentu zakończenia lektury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również najpierw wolę przeczytać książkę, a dopiero potem wybrać się do kina. Lepsze doznania mam dzięki swojej wyobraźni, w kinie potem zawsze komentuję - tego nie było, to źle pokazali :D
  zapraszam w podróż do Czech
  http://turystycznyblog.blogspot.com/2013/01/ahoooooj.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że został wybrany całkiem zasłużenie. Zarówno książka, jak i film są bardzo interesujące.

  OdpowiedzUsuń