poniedziałek, 9 stycznia 2017

Jesteś moją szczęśliwą gwiazdą

Agnieszka Lingas – Łoniewska niewątpliwie zapracowała na miano dealerki emocji, ponieważ jej książki wywołują różnorodne, często skrajne odczucia. A ich lektura przypomina jazdę rollercoasterem, gdyż autorka nie potrzebuje wielu słów by przyprawić czytelnika o tachykardię czy zmusić do płaczu. I choć na temat miłości w literaturze zostało powiedziane już wiele, pisarka nie raz udowodniła, że jeszcze nie padło ostatnie słowo i można utkać niesztampową opowieść, która porywa, zaskakuje, a także zapada w serce i pamięć.

„Boys from Hell” to historia osiemnastoletniej Anny – córki burmistrza, panny z dobrego domu mającej przed sobą świetlane perspektywy i Jaxa – dwudziestopięcioletniego szefa motocyklowego gangu oraz właściciela miejscowego pubu. Dwójki ludzi, których dzieli: wiek, wykształcenie, status społeczny, a połączyło uczucie jakiego dotąd nie znali. Ale jaką cenę za ten swoisty mezalians przyjdzie zapłacić każdemu z nich? I czy dziewczyna z przyszłością i chłopak z przeszłością rzeczywiście mają szansę na szczęście?


Autorka zabiera czytelnika do teksańskiego miasteczka Freeport. Jackson jest miejscowym obiektem westchnień, który skacze z kwiatka na kwiatek. Panna Scott pojawiła się tu niedawno, a charakter, cięty język i bezpośredniość sprawiają, że nie ma szans na zostanie miss popularności. Spotykają się przypadkowo, on ratuje ją z opresji, ale ona szybko nadeptuje mu na przysłowiowy odcisk wywołując reakcję łańcuchową. Między nimi iskrzy od pierwszej chwili, a wzajemna fascynacja sprawia, że nawet nie zauważają kiedy wypływają na niebezpieczne wody. Anna w imię uczuć gotowa jest poświęcić wiele, ale dla Jaxa miłość nie jest taka prosta i bezkompromisowa. Mężczyzna jest rozdarty między pragnieniami a powinnościami oraz argumentami serca i rozumu. Podejmuje decyzję, która nawet po kilkudziesięciu latach wywołuje w nim smutek i żal, mimo że tamtego dnia był przekonany o słuszności swojego postępowania.

Niegrzeczny chłopak, miła dziewczyna z dobrego domu i miłość, która nie powinna się zdarzyć. Tak, autorka opiera fabułę na sztampowym szkielecie i wykorzystuje utarte już w literaturze rozwiązania, ale robi to w tak niebanalny i oryginalny sposób, że tej historii daleko do stereotypowej. Po pierwsze bohaterów trudno zaszufladkować, ponieważ Jax mimo duszy harleyowca jest niepoprawnym romantykiem o wielkim sercu, a Anna ma za dużo charakteru, odwagi i bezczelności jak na grzeczną córkę polityka. Po drugie Agnieszka Lingas - Łoniewska obdarowuje postacie nie tylko miłością, ale również pokaźnym pakietem przeciwności losu, które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na ich poczynania. Po trzecie nie żałuje czytelnikowi różnorodnych emocji narażając jego serce na częste zmiany rytmu. Ale przede wszystkim dba by przedstawiona historia zaskakiwała i trzymała w napięciu oraz niepewności.

Agnieszka Lingas – Łoniewska niewątpliwe wie jak dobierać i mieszać składniki by uzyskać spójną, ciekawą i wiarygodną całość. Doświadcza wykreowane postacie, ale też w bardzo plastyczny sposób pokazuje ich wewnętrzną walkę oraz proces zachodzących w nich zmian. Zarówno Anna jak i Jax muszą stoczyć wiele bitew by móc podążać wspólną drogą, co wcale nie jest łatwe kiedy przychodzi postawić na szali to, co najcenniejsze i zaryzykować.

„Boys from Hell” to opowieść pokazująca, że czasem trzeba przebiec piekło, by odnaleźć drogę do szczęścia. Nasycona emocjami, przyprawiona namiętnością nietuzinkowa historia o miłości, która zapada w serce i pamięć czytelnika. Agnieszka Lingas – Łoniewska kolejny raz udowadnia, że romans wcale nie musi być banalny i w temacie uczuć można jeszcze wiele powiedzieć. Jeżeli lubicie romantyczne historie z pazurem i nie boicie się spotkania z twardzielem na Harleyu i dziewczyną, która na jego niespodziewany cios odpowiedziała nokautem, to powinniście wybrać się w podróż do pewnego teksańskiego miasteczka. Gorąco polecam. 


Ze strony wydawnictwa: 

 Kiedy w grę wchodzą gorące uczucia, równie parne co teksańskie noce, nie liczą się konwenanse, lecz to, co jest sensem naszego życia.

Do małego miasteczka w Teksasie powraca osiemnastoletnia Anna – córka ambitnego polityka, od najmłodszych lat przebywająca w oddalonych od domu szkołach z internatem. Wkrótce spotyka na swojej drodze starszego od niej Jaxa – szefa motocyklowego gangu o nazwie Boys from Hell, osieroconego w wieku sześciu lat opiekuna rodziny. Młodzi kochankowie, oszołomieni namiętnością, początkowo nie dostrzegają chmur gromadzących się na horyzoncie. Czy siła miłości pokona dzielące ich granice i pozwoli na spełnienie marzeń?
 
Tytuł:: „Boys from Hell
Autor:  Agnieszka Lingas - Łoniewska
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 272
Data wydania: 2016-02-02
Strona autorki: http://lingasloniewska.pl/
Za książkę dziękuję autorce oraz wydawnictwu Novea Res

2 komentarze:

  1. Czekam na nią tak bardzo bardzo bardzo! <3 Uwielbiam autorkę i szaleję z radości za każdym razem kiedy wydaje coś nowego :-)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna powieść. Na mnie zrobiła wiele wrażenie.

    OdpowiedzUsuń