poniedziałek, 26 stycznia 2015

Życie Seksualne Lemingów


Publicystyka ostra jak brzytwa


Degeneracja mediów III RP, zwłaszcza tzw. całodobowych programów informacyjno–publicystycznych w telewizji i radiu, sięgnęła szczytu. To już w ogóle nie jest dziennikarstwo. To jest, jak ktoś celnie ujął, „przemysł przykrywkowy”, którego pracownicy, czy to z głupoty i niekompetencji, czy z partyjnego zaangażowania, czy po prostu z powodu swej sprzedajności, zamiast informować opinię publiczną odwracają jej uwagę od spraw ważnych.


Niepokorny zestaw felietonów dla każdego Polaka


PREMIERA 30.01.2015


 
Zestaw …. felietonów ostrych jak brzytwa.

Ziemkiewicz w swoim nie znającym kompromisów stylu rozprawia się ze wszystkim i ze wszystkimi. Analizuje, krytykuje i wkłada przysłowiowy kij w mrowisko.

W tych tekstach jest Rafał A. Ziemkiewicz w swojej najlepszej publicystycznej odsłonie.
To niezwykły komentarz rzeczywistości, która nas samych otacza, ale też niepokoi, denerwuje i rozczarowuje.

To książka, wreszcie, w której każdy z nas znajdzie coś dla siebie, a niejednokrotnie złapiemy się na tym, że „ten facet pisze dokładnie to, co myślę”.


Rafał A. Ziemkiewicz

Mało jest w Polsce tak błyskotliwych i barwnych postaci. Rafał A. Ziemkiewicz to niepokorny dziennikarz, który od 30 lat funkcjonuje w mediach jako autor felietonów i książek publicystycznych, ale także jako twórca powieści i opowiadań.

Ukończył Uniwersytet Warszawski. Karierę publicysty rozpoczął jako felietonista Najwyższego CZASu!. Pracował też jako dziennikarz i publicysta radiowy i telewizyjny. W 1995 został stypendystą National Forum Foundation. Pracował w krajowym biurze kongresowym amerykańskiej Partii Republikańskiej i wydziale prasowym jej stanowych struktur w Seattle.

Od 2013 roku związany z Telewizją Republika i poczytnym tygodnikiem Do Rzeczy.

Laureat Nagrody im. Janusza Zajdla i innych wyróżnień przyznawanych w plebiscytach czytelników fantastyki oraz Nagrody Kisiela za rok 2001, największą popularność zdobył sobie publicystycznymi książkami o meandrach naszej polityki i transformacji ustrojowej: Polactwo, Michnikowszczyzna. Zapis choroby, Czas wrzeszczących staruszków oraz Myśli nowoczesnego endeka. Ostatnio szerokim echem wśród historyków i komentatorów odbiła się książka Jakie piękne samobójstwo, czyli historyczna narracja na temat powodów, dla których na przestrzeni dziejów nasze bohaterstwo obracało się przeciw

4 komentarze:

  1. Felietony, to chyba nie moja bajka

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze książki tego typu, ale zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakoś nie jestem zbyt wielką fanką felietonów, więc chyba jednak nie dla mnie ;)

    OdpowiedzUsuń