piątek, 14 lutego 2014

W pewnym teatrze lalek...

Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka.

Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje.Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem!
 
 Książka "W pewnym teatrze lalek" w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru, partnerskich relacjach i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.
 PREMIERA 23 luty 2014r.

 
Lidia Miś-Nowak (1977, Ropczyce), właścicielka wydawnictwa Dreams. Absolwentka pięcioletniego Technikum Ogrodniczego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Politechniki Rzeszowskiej. W 2007 roku zakończyła tamże Podyplomowe Studia Pedagogiczne. W 2011roku ukończyła Krakowską Szkołę Filmu i Komunikacji Audiowizualnej w zakresie Scenariusz Filmu Fabularnego. W 2004 debiutowała jako pisarka. W 2005 roku otrzymała Nagrodę za Najlepszy Debiut Prozatorski Podkarpacia za książkę „Odwiedzając czarownice” przyznaną przez Związek Literatów Polskich, oddział Rzeszów. Od 2010 roku jest właścicielką i redaktor naczelną wydawnictwa Dreams z siedzibą w Rzeszowie. W 2010 roku otrzymała wyróżnienie jury w Ogólnopolskim Plebiscycie „Najlepsza książka na zimę 2010” oraz w 2011 roku – Wybór Internautów „Najlepsza książka roku 2010” za zbiór opowiadań „Opowieści biblijne dziadzia Józefa” w kategorii książka dla najmłodszych. Druga część „Opowieści biblijnych dziadzia Józefa” otrzymała nagrodę przyznaną przez Jury w ogólnopolskim plebiscycie na Najlepszą Książkę na Zimę 2012r. w kategorii książka dla dzieci oraz „Najlepsza Książka na Gwiazdkę” w kategorii Opowieści o świętych. Trzecia część „Opowieści biblijnych dziadzia Józefa” zyskała miano „Najlepszej książki na gwiazdkę 2013” – Nagroda Jury w kategorii książek dla najmłodszych. Rodzina: mąż, dwie córki. Zainteresowania: pisarstwo, scenariopisarstwo i reżyseria, jazda motocyklem, rodzinne podróże.

10 komentarzy:

 1. Nie wiem co o tym myśleć :D W sumie zapowiada się coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem niestety nie czuje jakoś zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award :) Zapraszam : http://mbzapisanekartki.blogspot.com/2014/02/mdream-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na fabułę książeczki dla dzieci. W dzieciństwie chętnie bym ją przrczytała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się urocza bajka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowna okładka i świetna tematyka, dla dzieci super. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna ilustracja na okładce :) do teatru mam słabość więc sama chętnie przeczytałabym tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. A mnie ciekawi ta pozycja , ma coś w sobie przyciągającego, może to tytuł i okładka :)

  OdpowiedzUsuń