środa, 26 lutego 2014

Nadchodzące premiery

Dopóki śpiewa słowik
Antonia Michaelis
Premiera: 7 marca 2014 r.

Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów. I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.Link do książki: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/dopoki-spiewa-slowik,produkt107/

                                 
Grzywą malowane
 Agata Widzowska-Pasiak
Premiera: 28 luty 2014 r.

Kontynuacja powieści "Koń na receptę”.
Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai.W okolicy dzieją się niezwykłe rzeczy: inwazja królików, podejrzane ucieczki koni i innych zwierząt gospodarskich, dziwne malunki na murach Starego Młyna, muzyka dobiegająca z lasu i przemykająca postać Czarnego Maxa. To tylko niewielka część pasjonujących wydarzeń, które sprawiają, że dzieci ponownie jednoczą siły, aby rozwikłać tajemnicę białej klaczy i kolorowych koni.
 
 
 
 

Bohdan Butenko
Gapiszon i wędzone morze
Premiera: 28 luty 2014 r.

Kolejne przygody Gapiszona, jednego z najsłynniejszych polskich bohaterów komiksowych, którego wiele perypetii adaptowanych było przez Telewizję Polską w paśmie Wieczorynki. Tym razem Gapiszon poszukuje wędzonego morza, marząc o wielkich połowach!


Wędzone morze? Gdzie to jest?... Spytaj Gapiszona!
Link do książki: http://dreamswydawnictwo.pl/nowosci/gapiszon-i-wedzone-morze,produkt111/


9 komentarzy:

 1. Jakoś tym razem nie widzę nic dla siebie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ się posypały wpisy z zapowiedziami od tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Grzywą malowane" brzmi interesująco :)

  ~Natalia

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę poznać ,,Dopóki słowik śpiewa''.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem chyba jednak spasuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza pozycja jestem jej ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście wybieram Antonie Michaelis, Baśniarz był rewelacyjny.

  OdpowiedzUsuń